Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētījums: Sekss uzlabo darba efektivitāti

Neesi apmierināts ar savu darbu? iespējams, tev vajadzētu doties mājās un nodarboties ar seksu. Tieši ar šādu ieteikumu klajā nākuši pētnieki no Oregonas un Vašingtonas universitātēm.

Jauna pētījuma, kas publicēts «Journal of Management», ietvaros 159 pāriem divas reizes dienā tika uzdoti dažādi jautājumi par ikdienas paradumiem.

Pētījuma rezultātā atklājās, ka pāri, kuri iepriekšējās dienas vakarā nodarbojās ar seksu, visu nākamo darba dienu bija labā garastāvoklī, kas darbā palielinājis produktivitāti un koncentrēšanos. Šis pozitīvais efekts gan sievietēm, gan vīriešiem ildzis apmēram 24 stundas pēc mīlēšanās.

Tāpat pētījumā noskaidrojās, ka ar darbu saistīts stress, ko aptaujātie cilvēki izrādījuši mājās, negatīvi ietekmējis arī viņu seksuālās dzīves.

«Šis pētījums ir atgādinājums, ka seksam ir sociāla, emocionāla un psiholoģiska ietekme, un ir svarīgi to padarīt par prioritāti,» komentējis viens no pētījuma autoriem Kīts Līvits (Keith Leavitt). «Tam vienkārši ir jāatvēl laiks.»

Līdzīga domāšana ir arī uzņēmējam Pēram Ērikam Masko (Per-Erik Muskos) no Zviedrijas. Viņš apmaksā vienu stundu nedēļā, lai viņa darbinieki varētu doties mājās un nodarboties ar seksu.

«Ir vairāki pētījumi, kas pierāda, ka sekss ir veselīgs,» Masko paskaidrojis medijam «Independent», uzskatot, ka tas noteikti atmaksāsies darba procesā.