Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nākotnē varētu parādīties jauni fotoradari; šoferiem no sodiem izbēgt būtu neiespējami

Tuvāko gadu laikā Latvijā varētu ieviest jauna tipa fotoradarus, ar kuru palīdzību noteikt šoferu vidējo ātrumu uz ceļiem. Tādējādi autovadītājiem praktiski nebūtu iespējams izsprukt no sodiem, jo radars uzrādītu, ja šoferis īsi pirms radara būtu strauji samazinājis ātrumu, vēsta TV3 ziņas. 

Tā sauktā «Point to point» sistēma darbojas šādi: šķērsojot konkrētu ceļa posma robežu, viens radars nofotografē automašīnas numurzīmi un piefiksē šīs robežas šķērsošanas laiku. Izbraucot no konkrēta posma, auto piefiksē otrs radars.

Ar īpašu metodoloģiju tiek aprēķināts, ar kādu vidējo ātrumu transportlīdzeklis pārvietojies, lai pārkāpējus varētu sodīt. Tuvāko gadu laikā šādi radari varētu parādīties arī uz Latvijas autoceļiem. Šādi radari gan izmaksātu aptuveni piecas reizes vairāk, nekā esošie stacionārie radari.

Tagad uz Latvijas ceļiem izvietoti 40 stacionārie fotoradari. Šogad tiks uzstādīti vēl 20 un 2018. gadā vēl 40.

Uz jaunā veida radariem cer arī Valsts policija. Normunds Krapsis, Valsts policijas pārstāvis, atzīst, ka tam, protams, būtu jāveic priekšdarbi gan no likumdošanas viedokļa, gan no finansējuma viedokļa.

Policijā skaidro, ka pilotprojekts ar šādiem radariem bija ieviests Lietuvā, tas pierādījies kā veiksmīgs, un šovasar kaimiņvalstī tikšot ieviesti 25 šādi radari.