Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par pensiju fondiem jāaizmirst: Piedāvā jaunu variantu, kā iegūt līdzekļus ceļu sakārtošanai

Biedrības «Latvijas Ceļu būvētājs» vadītājs Andris Bērziņš LTV raidījumā «1 pret 1» paziņojis, ka līdzekļus ceļu sakārtošanai nedrīkst meklēt pensiju fondos, taču naudu ceļu sakārtošanai būtu jāaizņemas.

Bērziņš raidījumā kritizēja Satiksmes ministrijas ierosinājumu, kas paredzēja naudu ceļu sakārtošanai meklēt otrā un trešā līmeņa pensiju fondos.

Viņš norādīja, ka valstī jābūt lielākai skaidrībai ilgtermiņā, kā tiks sakārtoti autoceļi. Pašlaik esošā situācija ir tāda, ka būvnieki un ceļu īpašnieki gaida decembri, kad tiek pieņemts valsts budzēts, un tad arī ir skaidrība par finansējumu. Pēc tam tiek sludināti iepirkumi un līgumi tiek slēgti jūnijā, kad «būvniecības sezona ir pazaudēta».

«Nepilni trīs miljardi pensiju fondos ir vilinoša nauda, taču tā nav valdības nauda - tā ir cilvēku nauda, kuru nevar ņemt un pārdalīt,» teica Bērziņš.

Bērziņš pieļāva, ka pensiju fondu pārvaldnieki varētu būt ieinteresēti ieguldīt ceļu sakārtošanā tikai tādā gadījumā, ja tas nestu zināmu peļņu, taču ceļi peļņu nenes, līdz ar to valdībai ir būtu jāatmaksā fondiem ieguldījumi, kas, savukārt, būtu aizņemšanās.

Bērziņš uzsvēra, ka «pensiju fondi ir jāaizmirst», un tajos «nedrīkst līst iekšā» - pašlaik lētākais variants ir aizņemties.

«Neaizņemoties un nebūvējot mēs samaksāsim trīs reizes vairāk, tikai to nemaksāsim mēs, bet gan mūsu bērni,» teica Bērziņš.

Iepriekš vēstīts, ka satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) piedāvāja variantu, kas paredzēja otrā un trešā līmeņa pensiju uzkrājumu izmantošanu ceļu sakārtošanai.