Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aktieris Kaspars Zvīgulis atgriezies dzimtenē un spēlēs monoizrādē

Pēc vairāku gadu pauzes uz Nacionālā teātra skatuves atkal iespējams redzēt aktiera Kaspara Zvīguļa spēli. Pirms vairākiem gadiem atkarības lika aktierim pamest darbu teātrī un doties uz ārvalstīm. Bet nu viņš priecē sva talanta cienītājus Kirila Serebreņņikova iestudētajā izrādē «Tuvā pilsēta» un Latvijas Nacionālajā teātrī top Kaspara Zvīguļa monoizrāde «Melot(?)!», kas veidota pēc Denī Didro darba «Paradokss par aktieri» motīviem. Režisors Pēteris Krilovs. 

«Man nav sajūtas, ka esmu kaut kur atgriezies,» sarunā žurnālam «Privātā Dzīve» atzinis Zvīgulis. «Teātrī nav nekas mainījies. Jā, klāt nākuši jauni aktieri, bet tas ir tikai normāli. Kādu laiku biju izgājis no teātra - spēlēju izrādēs Lietuvā. Māku lietuviešu valodu, vairākas izrādes tajā spēlēju.»

Pirms četriem gadiem Kaspars uzrakstīja atlūgumu Latvijas Nacionālā teātra vadībai un devās uz Spāniju. Nacionālā teātra preses pārstāve toreiz neslēpa - Kasparam bijušas problēmas ar alkoholu, viņš nespējis tās kontrolēt.

Pagātnes notikumi gan nav ietekmējuši Kaspara talantu. «Manuprāt, viņš ir izcils aktieris!» pēc pirmizrādes noskatīšanās, apskaujot Kasparu, «Privātajai Dzīvei» atzinusi dziedātāja Linda Leen. «Sajūta, it kā viņā nekas nebūtu mainījies. Šobrīd, manuprāt, viņš ir labākā formā, nekā jebkad bijis. Man liels prieks par viņu. Kaspars patiešām ir tīrradnis!»

Par izrādi «Melot(?)!»:

Kopš Aristoteļa «Poētikas», kur pirmo reizi tiek teoretizēts par teātra praksi, diskusija par to, kas ir teātris un kā to darīt pareizi, ir nebeidzama. Ko aktieris dara, kad viņš vai viņa spēlē uz skatuves? Ko nozīmē - «spēlēt»? Vai aktieris pārnes reālās dzīves izpausmes skatuves varoņu emocijās, vai tā tomēr ir kaut kāda «cita dzīve»? Vai un kā aktieris melo? Tie ir tikai daži no jautājumiem, uz kuriem aktieris Kaspars Zvīgulis mēģinās publiski atbildēt, par pamatu izmantojot 1778. gadā uzrakstīto franču filozofa un mākslas teorētiķa Deni Didro darbu «Paradokss par aktieri». Izrādās, 250 gadu veci aktierus un teātri mīloša autora teksti mums uzdod tos pašus mūsdienu jautājumus. Vai «spēlēt» ir «Melot» (?)!

Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Kristīne Abika, gaismu māksliniece Lienīte Slišāne, video mākslinieks Toms Zeļģis, Jāņa Līdes muzikālais noformējums.