Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceturtdien pēdējā gaitā izvadīs diriģentu Gido Kokaru

Ceturtdien, 16. martā, no plkst.14 līdz 16 Rīgā, koncertzālē «Ave Sol», notiks atvadīšanās no aizsaulē aizgājušā diriģenta maestro Gido Kokara.

Saistībā ar atvadīšanās ceremoniju laikā no plkst. 7 līdz 16.30 būs aizliegts apstātie Citadeles ielas posmā un virzienā no ēkas Citadeles ielā 7 līdz Miķeļa ielai. Aizliegums neattiecas uz atvadu un bēru ceremonijas dalībnieku transportlīdzekļiem.

Kokars dzimis 1921. gadā un pērn 17. augustā svinēja savu 95 gadu jubileju. Viņš sava mūža laikā strādāja ar vairākiem koriem, tostarp ilgus gadus bija tautas kora «Daile» un Bauskas rajona skolotāju kora «Daina» mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents.

Tāpat kordiriģents bija Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas goda profesors. Kokars strādāja Mūzikas akadēmijā kopš 1961. gada - no 1961. līdz 1972. gadam viņš bija akadēmijas vecākais pasniedzējs, no 1972. līdz 1983. gadam - docents, savukārt kopš 1983.gada Kokars bija Mūzikas akadēmijas profesors.

Kokars bija arī vairākkārtējs Vispārējo latviešu Dziesmu un Deju svētku, Bauskas rajona koru, Skolotāju koru salidojumu, Rīgas Latgales priekšpilsētas koru, Jūrmalas pilsētas koru un Latvijas Skolu jaunatnes Dziesmu svētku virsdiriģents.

Kordiriģents arī apbalvots ar valsts augstāko apbalvojumu - Triju Zvaigžņu ordeni.