Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bildinājums vai ceļojums? Pētījums atklāj, kas cilvēkus dara laimīgākus

Kas ir brīži, kas cilvēku dara laimīgu? Sapņu darba vietas atrašana, bildinājums no mīļotā cilvēka vai ģimenes pieauguma plānošana? Jā, visi šie dzīves mirkļi ir saviļņojoši, tomēr pētījumā, ko veicis «Booking.com», atklājies, ka cilvēkus daudz vairāk sajūsmina ceļošana.

Veiktajā pētījumā par cilvēku laimes sajūtas izjušanu piedalījušies vairāk nekā 17 tūkstoši cilvēki. Tās ietvaros atklājās, ka ceļošana cilvēkus dara daudz laimīgākus, nekā jebkurš cits dzīves notikums.

77% no pētījumā aptaujātajiem cilvēkiem atzina, ka ceļošana liek izjust laimes sajūtu, tāpat 56% no aptaujātajiem savu naudu daudz labprātāk tērē ceļojumiem nekā materiālām lietām.

Teju puse no aptaujātajiem (45%) atzina, ka justos daudz laimīgāku par došanos ceļojumā, nekā par saderināšanos ar mīļoto cilvēku. Taču 49% no aptaujātajiem atzina, ka atpūta ārzemēs pārspēj viņu sajūtas kāzu dienā, bet 51% cilvēku daudz labprātāk dotos ceļojumā, nekā uz randiņu ar mīļoto cilvēku.

Tāpat lielākā daļa cilvēku, kas piedalījās pētījumā, atklāja, ka laimes sajūtu izjūt jau sākot plānot gaidāmo ceļojumu - izvēloties ekskursijas, rezervējot viesnīcas, kā arī pētot galamērķa fotogrāfijas.

Vairāk nekā trešdaļa cilvēku par gaidāmo ceļojumu domā vienu vai vairākas reizes dienā, bet 80% no viņiem jūtas sajūsmināti pat brīžos, kad skatās uz pasaules karti un pēta vietas, kuras plāno apmeklēt.