Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ievas Strazdauskaites slepkavas māte vēršas pie Lietuvas iedzīvotājiem

«Man neizsakāmi sāp par notikušo. Kad uzzināju, par ko tiek apsūdzēts mans dēls, man aizrāvās elpa un zeme zem kājām pazuda,» tā divas dienas pēc Ievas Strazdauskaites bērēm Lietuvā stāsta viena  slepkavībā aizdomās turamā  - 24 gadus vecā Manto B. - māte.

Ar laikraksta «Lietuvos Rytas» starpniecību sieviete vērsusies pie visām Lietuvas jaunietēm un visiem, kas pārdzīvo notikušo traģēdiju, publiski atvainojoties par notikušo.

«Ja tiks pierādīta mana dēla vaina, tas man būs nāves spriedums,» drebošā balsī žurnālistiem stāstījusi Adele B. Sieviete atceras, ka pēc aizturēšanas viņas dēls esot teicis: «Mammu, es neko sliktu neesmu izdarījis, es vienkārši sēdēju mašīnā.»

Manto B esot ģimene - sieva un bērns, viņš dzīvojot atsevišķi, turpat netālu Ķēdaiņos. Nozieguma dienā dēls esot atstājis pie mātes savu bērnu un devies pie saviem radiem - brālēniem Leona B un Karola B.

Vēlāk atklājās, ka visi tajā paša dienā uz autoceļa Viļņa-Kauņa meklējuši «laupījumu» - greznu automašīnu, kuru bija pasūtījis auto uzpircējs.

Mediji jau iepriekš ziņoja, ka jaunieši sākotnēji sekojuši «BMW X5 SUV», taču tad pamanījuši Strazdauskaites «Audi A7».

Pēc slepkavības, kamēr Lietuvā notika meitenes meklēšanas darbi, visi trīs puiši esot uzvedušies tā, it kā nekas nebūtu noticis.

«Manto pie manis atnāca, mēs dzērām tēju, ēdām, spēlējāmies ar viņa bērnu. Dēls maz runāja, taču tas nav nekas jauns, viņš kopš mazotnes ir mazrunīgs un noslēgts,» stāsta māte.

9. martā Manto izskatījies satraukts, klusāks nekā jebkad agrāk, radušās aizdomas, ka viņu nomāc nopietnas problēmas.10.martā puisis tika aizturēts savā darbavietā.

Māte stāsta, ka dēls pēc dabas esot mierīgs, arī Karols esot laipns puisis, problēmas ar likumsargiem esot vienīgi Leonam.

Jau ziņots, ka Leonam B ir vistumšākā biogrāfija no visiem aizdomās turētajiem - viņš veicis virkni zādzību, laupīšanu, tiesāts par kāda pensionāra noslepkavošanu, taču viņa vaina netika pierādīta un viņš tika cauri sveikā. Viņš devis kukuļus policistiem un neskaitāmas reizes pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus.