Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Ādažu poligonā šauj no tankiem «M1 Abrams»

Svētdien Ādažu poligonā norisinājās ASV organizētās 68. bruņotā pulka 1. bataljona tanku «M1 Abrams» mācības. 

Kā portāls «Apollo» uzzināja Aizsardzības mininstrijā, vingrinājumu apmeklēja arī 68.bruņotā pulka 1.bataljona komandieris pulkvežleitnants Stīvens Keiphārts un Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba pārstāvis pulkvedis Gunārs Kauliņš.

Šā gada februārī Latvijā tika nogādāta ASV 4.kājnieku divīzijas 3.bruņotās brigādes 68.bruņotā pulka 1.bataljona bruņutehnika, tai skaitā 15 tanki «M1 Abrams», sešas kaujas mašīnas «Bradley», divas inženieru tehnikas vienības mīnu lauka iznīcināšanai, kā arī cita veida kaujas atbalsta un nodrošinājuma tehnika.

Vairāk nekā 225 karavīri no 68.bruņotā pulka 1.bataljona Ādažos februārī nomainīja ASV 173.kājnieku brigādes 503.desanta pulka karavīrus, kuri pildīja dienesta pienākumus Latvijā operācijā «Atlantic Resolve» kopš pagājušā gada septembra.

Pēc Krievijas veiktās Krimas aneksijas 2014.gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV sāka mācību operāciju «Atlantic Resolve». Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā. Operācija ir izvērsta arī Rumānijā un Bulgārijā.