Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pusaudzis no Gambijas tekoši runā latviešu valodā; viņš Latviju sauc par mājām jau gadu

Pusaudzis Džallo, kurš Latvijā ieradies no Āfrikas, šeit dzīvo jau nedaudz vairāk par gadu. Lai gan sākotnēji bija problēmas iegūt uzturēšanās atļauju, nepilngadīgā zēna audžu ģimene Latvijā beidzot var atviegloti uzelpot, proti, Pilsonības un migrācijas dienests, balstoties uz faktu, ka Džallo Latvijā mācās 8. klasē, piešķīris viņam termiņuzturēšanās atļauju. 

Pēc vairāk nekā piecu mēnešu ilgas neziņas un bailēm tikt izraidītam un šķirtam no savas jaunās ģimenes, gambietis Džallo atviegloti uzelpo. Tāpat arī viņa aizbildne Estere Zemīte. Puisim prom nebūs jābrauc, vēsta TV3 ziņas.

Džallo Latvijā ieradās pirms vairāk nekā gada pēc futbola kluba Metta ielūguma, tomēr klubā viņu nepaņēma. Prom viņš atteicās braukt, jo viņa māte ir bezvēsts pazudusi, bet patēvs Gambijā draudējis ar puisi izrēķināties.

Puisis jau iemācījies latviešu valodu un atzīst, ka Latvijā jūtas labi: «Man ir ģimene, kurā valda laime un saticība. Esmu ļoti laimīgs. Ja pasaulē būtu vairāk šādu ģimeņu, pasaule būtu labāka vieta,» skaidrā latviešu valodā stāsta Džallo.

Vienīgais, pēc kā Džallo ilgojos no dzimtenes – ir asie čili ēdieni. Pat ziema dīvainā kārtā kļuvusi par afrikāņa mīļāko gadalaiku.

Puisis ir apguvis latviešu valodu, kas šobrīd esot viņa prioritāte. Viņš vēloties kļūt par žurnālistu.

Gadījums, kad Latvijā dzīvo nepilngadīgs ārzemnieks, kuram atteikts patvērums, bet atrasti aizbildņi, ir nebijis precedents.