Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izcilais zinātnieks Stīvens Hokings varētu doties kosmosā

Izcilais zinātnieks, fiziķis Stīvens Hokings varētu doties kosmosā, vēsta «The Independent». 

Kā norādījis pats Hokings, viņš pametīs Zemi uz Ričarda Brensona kosmosa kuģa. Britu televīzijas programmā «Good Morning Britain» Hokings atklāja, ka viņš nekad nav domājis, ka varētu doties kosmosā. «Ričards Brensons man piedāvāja vietu viņa kosmosa kuģī «Virgin Galactic» un es nekavējoties teicu jā,» teica Hokings.

Brensona kosmosa lidojumu kompānija «Virgin Galactic» cer drīzumā pārvadāt cilvēkus uz komerciālām kosmosa misijām. Brensons bija gatavs veikt pirmos lidojumus uz kosmosu jau 2009. gadā, taču līdz šim tas vēl nav noticis.

Plašā intervijā Hokings atklāja, ka viņa «trīs bērni man ir devuši nenovērtējamu laimi. Es varu teikt to, ka ceļojums uz kosmosu arī darīs mani laimīgu».

Hokings sprieda arī par ASV prezidentu Donaldu Trampu sakot, ka viņš ir «demagogs, kurš, iespējams izdarīs tā, lai Hokings nebūtu vēlama persona ASV. Viņa prioritāte ir apmierināt savu elektorātu, kuri ir nevis liberāli, bet drīzāk ne pārāk labi informēti».

Runājot par «Brexit», Hokings brīdināja, ka Lielbritānijai ir jāsaglabā maksimāli daudz saiknes ar Eiropu, jo pretējā gadījumā tas Lielbritānijai draud ar pasaules līdera zinātnes jomā statusa zaudēšanu.