Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policisti atņem iereibušai kompānijai zīdaini; bērna māte reaģē īpaši agresīvi

Kādai iereibušai sievietei tika atņemts bērns, jo viņa, kā arī viņas apkārtējie cilvēki bija tādā stāvoklī, ka nespēja parūpēties par bērnu. Policistiem, pildot savus pienākumus, gan nācies uzklausīt iereibušās kompānijas pārmetumus, ka viņi «esot pāršāvuši par strīpu», vēsta raidījums «Degpunktā». 

Pagājušajās brīvdienās vienā no Mores ielas iekšpagalmiem Mīlgrāvī vairākas jauniešu kompānijas baudījušas pavasarīgo dienu, visu rītu cilājot grādīgā pudeles.

«Pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz Mores ielu, kur vietējiem iedzīvotājiem, acīmredzot, bija apnicis, ka pagalmā nemitīgi notiek uzdzīve. Zvanītāji jau telefonsarunā pauda bažas par to, ka starp «svinētājiem» ir redzams arī zīdainis, kuram nav atbilstoši apstākļi,» raidījumam pauda Pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Jau tuvojoties notikuma vietai, policisti pamanījuši kādu jaunu sievieti, kura, ieraugot policistu auto, kopā ar zīdaini metusies bēgt, tomēr drīz vien panākta.

«Pēc brīža ieradās bērna māte, kura mazuli izrāva no policijas darbinieces rokām, cieši sažņaudza mazuli pie sevis un bērns sācis raudāt. Viņa jebkādā veidā atteicās sadarboties ar policiju,» stāsta Sadovskis.

Kamēr policijas darbiniece centusies mazuli nogādāt drošībā, situācija turpinājusi saasināties. Notiekošo filmējis arī kāds aculiecinieks, kurš, bijis ļoti neapmierināts par policijas iesaistīšanos. Vēlāk sieviete, metusies cīnīties ar policistiem, vienu likumsargu pat sakožot, kamēr apkārtējie cilvēki pauduši neizpratni, kādēļ policisti no dzērāju kompānijas savāc mazuli.

«Viņš viņu sit! «Musori» (policisti krievu val. sarunvalodas žargonā, - red.) grib viņai atņemt bērnu!» krievu valodā kliedza viens no kompānijas. Arī policijas busiņā sieviete nespēja nomierināties, un viņa turpināja dauzīt gan busiņa sienas, gan arī durvis. Apkārt bija sapulcējies skatītāju pulks - galvenokārt sievietes pudeles brāļi, kuri vēlējās aizstāvēt sievieti pret policistu rīcību.

Nedaudz vēlāk notikuma vietā ieradusies arī zīdaiņa vecvecmāmiņa, kura bijusi manāmi satraukta - viņa gribējusi gadu veco meitenīti paņemt pie sevis. Atbildot uz jautājumu, kādēļ bērna māte piedzērusies staigā ar bērnu, vecā sieviete atbildējusi vien ar «Nu tā sanāca...»

Apsekojot aizturētās bērna mātes dzīvesvietu, tika sastapti vēl vairāki radinieki, taču atklājās, ka neviens no pieaugušajiem dienas vidū nav tādā stāvoklī, lai spētu pienācīgi parūpēties par zīdaini.

Sieviete nogādāta Valsts policijas iecirknī, kur pret viņu ierosināts kriminālprocess par uzbrukumu valsts varas pārstāvim, savukārt mazulis nogādāts krīzes centrā. Aptuveni piecas stundas pēc notikumiem Mores ielas pagalmā, sieviete beidzot piekrita veikt alkohola pārbaudi - viņas izelpā tika konstatēta vairāk nekā pusotra promile alkohola.

Notikuma vietā tika sastapti vietējie iedzīvotāji, kuri rīta pusē šeit pulcējas, lai iedzertu kādu aliņu. Viņi domā, ka policisti rīkojušies nepareizi, jo likumsargu aizturētā sieviete esot pilnīgi normāls cilvēks un par meitiņu rūpējoties. Par dzeršanu runājot, vietējie vien atsaka, ka «Kuram gan negadoties iedzert».

«Viņa bija iedzērusi, bet nebija piedzērusies. Varēja normāli nostāvēt kājās. No veikala līdz mājām, viņa dzīvo šajā mājā, viņai bija pāris metri. Viņa varēja aiziet mājas. Acīmredzot kāds piezvanīja, ieraudzīja, ka ir iedzērusi meitene. Atņēma viņai bērnu. Policisti te bēga ar to bērnu. Man šķiet, ka tā nedara...» spriež vietējais iedzīvotājs.

«Varbūt arī tā meitene neuzvedās kā pieklājas, bet nevar būt, ka policistiem tā jāuzvedas. Vajadzēja to situāciju kā mierīgāk atrisināt. Bet viņi to padarīja tikai ļaunāku. Viņi to saasināja, bet varēja kā citādāk atrisināt, smukāk. Var jau būt, ka arī viņiem kā cilvēkiem ir savas robežas, nervi un tā tālāk. Bet, skatoties video, es domāju, ka vajadzēja visu mierīgāk,» sievieti aizstāv kāds cits vīrietis.

Policijā skaidro, ka ikvienā strīdīgā situācijā tiek izvērtēta kārtības sargu rīcība un uzvedība notikuma vietā, taču šobrīd nekas neliekot domāt par to, ka šajā izsaukumā policisti būtu rīkojušies nepareizi vai pārsnieguši savas pilnvaras.

«Primārais bērna drošība. Jau notikuma sākumā māte bija pārāk cieši sažņaugusi bērnu, un mēs nevaram atdot bērnu mātei, kura ir alkohola reibumā. Arī apkārtējie nebija tādā stāvoklī, lai viņiem atdotu bērnu, kuri varētu parūpēties par bērnu. Tādēļ arī bērns tika aizvests prom no šī iereibušo cilvēku bara,» saka Sadovskis.