Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kā izvēlēties sev atbilstošu siltumnīcu?

Nezini, kā izvēlēties sev atbilstošu siltumnīcu? Izmēru, karkasa materiālu un pārklājumu sortiments tirgū ir vairāk kā plašs, tomēr šie jautājumi ir aktuāli un ne līdz galam skaidri katru reizi, kad tiek apsvērta siltumnīcas iegāde. Palīdzēsim ar padomiem, kāda ir materiālu, izmēru un formas nozīme, lai atvieglotu piemērotākās siltumnīcas izvēli.

3x4m siltumnīca

Laistīšana. Stādus būs nepieciešams pastāvīgi laistīt, tāpēc iesakām padomāt par laistīšanas sistēmu, kas šo darbu krietni atvieglo - atliek vien pieslēgt ūdens padevi un visi stādi saņems tiem tik ļoti nepieciešamo ūdeni bez īpašas saimnieka piepūles.

Vēdināšana. Tomāti būs daudz sulīgāki, ja augšanas vide tiks regulāri vēdināta, tāpēc jāpadomā arī par kādu jumt lūku sutīgākām vasaras dienām. Mūsdienīgākajām siltumnīcām iespējams uzstādīt automatizētas lūkas, kas pie noteiktas temperatūras atveras bez manuālas palīdzības.

koka karkasa siltumnīca

umta segumu izvēlēsies plēvi

Vieta. Saules enerģija ir jāizmanto ar pēc iespējas lielāku produktivitāti, līdz ar to zemes gabalā ir jāatrod vieta, kur saules stari piekļūs visas dienas garumā. Izvietot siltumnīcu ir ieteicams ar garāko malu no dienvidiem uz ziemeļiem - tā augi vairāk tiks pie saules stariem.

Interesanti. Izrādās, ka baziliks ne tikai lieliski garšo kopā ar tomātiem, bet šī kombinācija ir pat ļoti ieteicama arī siltumnīcā. Bazilikam ir spēja labvēlīgi ietekmēt tomātu veselību augšanas laikā, jo zaļuma lapas veido labvēlīgu mikrovidi un novērš nelabvēlīgo mikroorganismu ietekmi uz tomātu lapām. Starp citu, baziliku ieteicams audzēt arī siltumnīcās, kur aug gurķi un paprika. Līdzīga ietekme ir arī zaļajiem salātiem.

www.neoshop.lv