Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Busiņu, 15000 eiro parādiem, naudu mājas celšanai»: Deviņu bērnu ģimenes vēlmju saraksts ziedotājiem

Deviņu bērnu ģimene no Varakļāniem ar mediju un sabiedrības palīdzību nolēmusi atrisināt visas savas problēmas.

Kā vēsta TV3 raidījums «Bez tabu», Zepu ģimene jau vairākkārt raidījumam lūgusi palīdzību, lai sabiedrība ziedotu naudu sakrāto parādu - 15 000 eiro - apmaksai un vēl dažādām vajadzībām.

Varakļānu pašvaldība Zepu ģimenei piešķīrusi plašu māju. Ģimene ir neapmierināta, ka logus esot nācies pirkt pašiem par savu naudu, un māja tik un tā esot auksta, tāpēc tai esot nepieciešama siltināšana, kam nepietiekot naudas.

Laila stāsta, ka viņai ir pensija - 72 eiro, vīram pensija - 106 eiro. Uz 11 cilvēkiem kopā visiem esot jāiztiek ar 1050 eiro. Lailai ir trīs pieauguši bērni no iepriekšējās laulības un deviņi bērni vecumā no septiņiem līdz piecpadsmit gadiem ar pašreizējo dzīvesbiedru. Iepriekš ģimenei esot bijis trūcīgo statuss, taču tagad tā vairs neesot, jo ienākumi -1050 eiro mēnesī - esot par lieliem trūcīgo statusam.

Varakļānu sociālā dienesta vadītāja atzīst, ka palīdz šai ģimenei, kā var. Trūcīgo statusa pāris mēnešu ģimenei neesot, jo ģimene neesot iesniegusi vajadzīgos dokumentus. Īres maksa par mājokli esot niecīga - mazāk par 20 eiro mēnesī, bērniem piešķirtas brīvpusdienas, pārtikas pakas, apģērbs, par pašvaldības līdzekļiem mājā ierīkota kanalizācija un ūdens, sniegta dažādu speciālisti palīdzība.

Vietējie iedzīvotāji apstiprina, ka pašvaldība ģimenei palīdzot gana daudz, bet nedaudz pie sava mājokļa vajadzētu piestrādāt arī pašiem.

«Cilvēki varētu ziedot. Mums ir 15 000 eiro parāds,» saka Laila.

Vīrs Juris piebilst, ka gribētu, lai cilvēki viņiem ziedo «astoņvietīgu, deviņvietīgu busiņu vai naudu mājas celšanai laukos, kur ģimenei ir zeme»...tehnikas arī neesot, ar ko zemi apstrādāt.