Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kanalizācija zelta vērtē? Iedzīvotājs sašutis par asenizācijas izmaksām

Pamatīgu sašutumu piedzīvojis Krustpils ielas nama iedzīvotājs Andris, kurš par asenizāciju jeb kanalizācijas izvešanu saņēmis viņaprāt neadekvāti lielu rēķinu.

Stāsts ir par Krustpils ielu, kur atrodas trīs daudzdzīvokļu nami, kas kopš ēku pastāvēšanas brīža nav pieslēgti centrālajam kanalizācijas vadam. Dzīvokļa iemītnieks par 27 kvadrātmetru lielu dzīvokli, kurā fiziski uzturas viens cilvēks, saņēmis nepilnu 70 eiro lielu rēķinu par kanalizācijas izvešanu. Un rēķins par šādu summu atnācis jau trešo mēnesi pēc kārtas.

Portāla lasītājs uzskata, ka cena par kanalizācijas izvešanu ir nesamērīgi liela. Viņš arī norāda, ka šīs ielas namu iemītnieki neesot no tiem bagātākajiem, tāpēc šāds rēķina apmērs ir sevišķi nepatīkams.

Viņam radies jautājums, kā līdz šim notikusi kanalizācijas izvešana, ja vēl līdz šā gada janvārim samaksa par asenizāciju neesot bijusi tik apjomīga. Andris šajā dzīvoklī dzīvojot aptuveni septiņus gadus, bet nekad neesot saņēmis tik lielu rēķinu. «Kas ir mainījies?» jautā Krustpils ielas iemītnieks.

SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» pārstāve Santa Vaļuma portālam «Apollo» skaidroja, ka uz visām trim daudzdzīvokļu mājām esot viena kanalizācijas aka, kuras attīrīšana tiekot veikta vidēji reizi ceturksnī vai pēc atsevišķa pieprasījuma.

Optimālais risinājums būtu pieslēgt namus centrālajai kanalizācijas sistēmai. Lai šo jautājumu pārrunātu, 2. janvārī sarīkota kopsapulce, taču to apmeklējis nepietiekošs dzīvokļu īpašnieku skaits. Patlaban tiekot veikta dzīvokļu īpašnieku aptauja. Tomēr Vaļuma arī norāda - māju pievienošana centrālajam kanalizācijas vadam prasīšot apjomīgus darbus un tas nebūšot lēti. Komentējot konkrētā dzīvokļa rēķinu, Vaļuma norāda, ka tā apjoms varētu būt tik liels tāpēc, ka pēdējo piecu vai sešu mēnešus laikā kanalizācijas izvešana neesot veikta.

Turklāt tagad asenizācija veikta lielā apjomā un aka esot iztīrīta pilnībā, kas nozīmē, ka tuvākajā laikā šis pakalpojums visticamāk nebūs nepieciešams. Tomēr dzīvokļa iemītnieks par šādu skaidrojumu tik un tā ir neizpratnē, norādot, ka neatceras tādu reizi, kad pēdējo septiņu gadu laikā būtu saņēmis tik lielu rēķinu. Turklāt šāds rēķins saņemts gan par janvāri, gan februāri, gan martu. Vaļuma tikmēr norāda, ka iespējams maksājums sadalīts vairākās daļās.

Krustpils ielas 66. nama iemītnieks portālam «Apollo» atsūtījis komunālo maksājumu rēķinu, kurā redzams, ka vienam cilvēkam kanalizācijas izvešana mēnesī maksā 12,98 eiro, bet rēķins sastādīts par četriem cilvēkiem. Pēc Andra domām rēķināt pēc cilvēku skaita ir absurdi. Turklāt, lai arī dzīvoklī ir deklarēti trīs nevis četri cilvēki kā norādīts rēķinā, tad faktiski tur mitinās viens cilvēks. Andris ir vērsies arī pie SIA «Rīgas namu pārvaldnieka», taču arī tur šo absurdo situāciju izskaidrot nespēj.