Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Atvadīšanās no Purva Intas Ķemeros

Ceturtdien, 23. martā plkst. 14:00, notika atvadas no «Dokumentālista» galvenās varones Intas Grigorovičas. Atvadas norisinājās Fazānu (vecajos Ķemeru) kapos, Ķemeru nacionālā parka teritorijā, pavisam netālu no vietas, kur mitinājās «purva karaliene».. Filmas veidotāji izteica aicinājumu uz ceremoniju ierasties ar kādu ziedu un eklērkūkām.

«Citu draugu man nav. Lai kāds tu sūdumuša nebūtu, bet tev kaut kas cilvēcisks ir iekšā,» tā reiz teica Inta par viņas dokumentālistu Ivaru Zviedri un nebija melots. Tieši Ivars bija tas, kurš uzņēmās rūpes par bēru organizēšanu.

Jau vēstījām, ka 16. martā mūžībā aizgājusi filmas «Dokumentālists» galvenā varone Purva Inta. Inta vairākus gadus viena mitinājās Ķemeru tīrelī. Ivars Zviedris kopā ar režisori Inesi Kļavu bija nolēmis iemūžināt viņas dienas gaitas dokumentālajā filmā, kas guva plašu atpazīstamību. Filma «Dokumentālists» ir stāsts par attiecībām starp dokumentālistu un dokumentējamo.

Režisors aizvadītajā nedēļā atklāja, ka filmas galvenā varone vēlējusies, lai viņu apglabā pēc iespējas tuvu vietai, kur viņa pavadījusi sava mūža nogali, līdz ar to Zviedris centīsies nodrošināt kundzes apbedīšanu kapos Ķemeros. Zviedris zināja teikt, ka Grigoroviča pēdējās dzīves dienās slimojusi, bet 16.martā, devusies aizsaulē.

Video: Pagājušās vasaras intervija ar Purva Intu par dzīvi pēc filmas

«Dokumentālista» pirmizrāde notika 2012.gadā kinofestivālā «Lielais Kristaps». Pēc tam filma guva panākumus vairākos kino festivālos.