Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atkritumu apsaimniekotājs posta pagalmu; iedzīvotājs sašutis par visatļautību

Portāla «Apollo» lasītājs Oļegs saskāries ar kādu problēmu, kuru ļoti apņēmīgi arī cenšas atrisināt. Viņš pat veicis pamatīgu situācijas izpēti sniedzot plašu ieskatu tajā, kādi būtu iespējamie risinājumi. Stāsts ir par kādu A. Saharova ielas daudzdzīvokļu namu numur 5 un 7 pagalmu, kurā sadzīves atkritumu izvešanas firmas «Clean R» smagā automašīna pēc Oļega novērojumiem regulāri izbraukā zālāju.

Oļegs portālam atsūtījis izsmeļošu situācijas izklāstu un attēlus. Vēstulē viņš norāda - uzņēmums atzinis, ka atkritumu savākšanas automašīna bojā zālāju, taču atsakoties kaut ko darīt, jo pastāvot virkne dažādu no viņiem neatkarīgu traucējošu apstākļu.

Šāda situācija Oļegu neesot apmierinājusi tāpēc viņš vērsies arī SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» un lūdzis palīdzību. Kāda vārdā nenosaukta SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» pārstāve Oļegam atklājusi, ka par atkritumu izvešanas firmu sūdzības jau saņemtas. Vīrietis apgalvo, ka SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» cita pārstāve nostājusies firmas pusē ar komentāru: «Kā tad viņiem izbraukt?»

Kā viens no risinājumiem Oļegam piedāvāts katru šādu gadījumu fiksēt ar fotoaparātu vai video un vērsties pašvaldības policijā, kas smagās automašīnas vadītājam sastādītu sodu. Pēc šādas piebildes Oļegs sazinājies arī ar pašvaldības policiju.

Tomēr pēc Oļega domām auto gabarīti un citu vieglo automašīnu it kā nepareiza novietošana pagalmā esot tikai atrunas. Oļegs pārliecināts, ka kompānija būtu administratīvi jāsoda par zāliena izbraukāšanu, taču iemeslus tam, kāpēc Rīgas pašvaldības policija sodu neuzliekot, Oļegs esot apņēmības pilns noskaidrot.

Viņš pieļauj, ka tas varētu būt saistīts ar «Stokholmas sindromu» vai korupciju. To viņš skaidrošot ar Kriminālpolicijas starpniecību. Oļegs uzskata, ka līgums ar kompāniju būtu jālauž, ja tā nespēj nodrošināt pienācīgi izpildītu servisu. Pēc rīdzinieka domām uzņēmums atbildību uzveļ uz citiem, tajā skaitā arī SIA «Rīgas namu pārvaldnieks».

Oļegs arī sniedzis savu komentāru uz «Clean R» argumentu par to, ka nav iespējams šķērsot nelielo krustojumu neuzbraucot uz zālāju A.Saharova ielas pagalmā un to, ka sēta ir pārāk maza: «Kā tad atkritumus varēja izvest agrāk? Šeit pat kādreiz auga koki.» Tāpat norādes uz pārāk lielajiem automašīnas gabarītiem arī esot tikai atrunas, jo pēc Oļega rīcībā esošās informācijas, pieejamas arī mazākas atkritumu izvešanas automašīnas.

Portāls «Apollo» sazinājās ar sadzīves atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumu «Clean R» un no firmas izpilddirektora Valerija Stankeviča saņēma šādu komentāru: «Diemžēl mēs regulāri sastopamies ar līdzīgām situācijām savā ikdienas darbā. Foto uzskatāmi ir redzams, ka vieglās automašīnas pagalmā ir novietotas tā, ka būtiski ierobežo mūsu iespējas sniegt pakalpojumu un piekļūt pie konteineriem.»

«Diemžēl ar atkritumu izvešanas mašīnas ir lielas un ar tām ir grūti manevrēt pagalmos. Tāpēc mēs ikvienu savu klientu lūdzam ņemt to vērā un parūpēties par adekvātu piekļuvi konteineriem, lai mēs spētu veikt savu darbu neapdraudot pagalmā novietotās automašīnas un nebraucot zaļajā zonā. Ja mēs darbotos tikai un vienīgi atbilstoši līgumam, tad šajā konkrētajā situācijā mums būtu visas tiesības konteineru neizvest, jo nav nodrošināta pienācīga, droša piekļuve konteineriem,» norāda Stankevičs.

«Tomēr mūsu darbinieki cenšas, manevrē un domā veidus kā pakalpojumu nodrošināt. Par konkrēto situāciju un adresi esam informēti. Esam sazinājušies ar ēkas apsaimniekotāju, lai risinātu jautājumu.»

«Šajā situācijā viens no iespējamajiem risinājumiem ir atbilstošu automašīnas novietošanas zīmju izvietošana un pašvaldības policijas iesaiste. Ir labi saprotams, ka daudzdzīvokļu māju pagalmos ir ierobežots autostāvvietu skaits, tomēr aicinām iedzīvotājus nenovietot savus auto tā, ka tiek ierobežota piekļuve konteineriem,» skaidro Stankevičs.

SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» (RNP) Komunikācijas nodaļas projektu vadītāja Santa Vaļuma savukārt informē, «ka konteineru iztukšošanu un atkritumu izvešanu pakalpojuma sniedzējs var veikt, ja ir nodrošināta piekļuve atkritumu konteineriem, proti, ja atkritumu izvešanas automašīna var piekļūt atkritumu konteineriem.»

«Diemžēl esam novērojuši, ka minētajā adresē atkritumu izvešanas automašīna, kuras gabarīti ir ievērojami lielāki nekā vieglajām automašīnām, braucot pa attēlā redzamo iekšpagalma ceļu, bieži vien nevar piekļūt atkritumu konteineriem, jo vieglās automašīnas pagalmā tiek novietotas tā, ka traucē lielāku gabarītu automašīnu pārvietošanās/manevrēšanas iespējas,» norāda Vaļuma.

«Jāņem vērā, ka šādos gadījumos, kad pagalmos novietotās vieglās automašīnas traucē lielāku gabarītu automašīnu kustību, atsevišķām brauktuvēm nevar piekļūt arī lielāku gabarītu operatīvais transports, tai skaitā arī ugunsdzēsēju operatīvais transports u.tml.» skaidro Vaļuma.

SIA «Rīgas namu pārvaldnieks» šī gada 6. un 11.aprīlī divu dzīvojamo māju kopsapulcēs informēšot un aicināšot māju kopīpašniekus pieņemt lēmumu par atkritumu konteineru laukuma izveidošanas projekta izstrādi un secīgi arī konteineru pārvietošanu.

Par minēto situāciju RNP sazinājies arī ar pakalpojuma sniedzēju SIA «Clean R», kas nodrošina atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus dzīvojamai mājai.

«Jāuzsver, ka gadījumā, ja piekļuve atkritumu konteineriem ir liegta, tad atkritumu konteineru iztukšošana nav iespējama un netiek veikta, pārceļot konteineru iztukšošanu uz nākamo paredzēto dienu/laiku.

Aicinām arī ikvienu iedzīvotāju izvērtēt izvēlēto vietu savas automašīnas novietošanai, lai automašīnas novietošana netraucētu un neliegtu lielāku gabarītu automašīnām (t.sk. operatīvajam transportam), pārvietoties pa braucamo daļu,» pauž RNP pārstāve.

Rīgas pašvaldības policijas (RPP) pārstāvis Toms Sadovskis portālam «Apollo» apliecināja, ka par šo situāciju policija informēta vairākkārt: «Pirmajā reizē, kad saņēmām izsaukumu, tika uzsākta administratīvā lietvedība un vēlāk arī pēc izskatīšanas lemts par naudas sodu.»

Pašlaik esot uzsākta jau otrā lietvedība par šo pārkāpumu, bet tajā izskatīšana veļ nav bijusi. Noteikumi paredz, ka par šādu pārkāpumu iespējams piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 350 eiro.

«Vienlaikus jāpiebilst, ka RPP arī regulāri saņem izsaukumus uz namu pagalmiem par automašīnām, kuras novietotas neatbilstoši CSN (nav vismaz 3m līdz pretējai brauktuves malai, auto novietots uz ietves utt.),» norādīja Sadovskis.

Tomēr kā jau iepriekš pausts, sniegtie komentāri pēc Oļega domām neiztur kritiku un viņš ir apņēmības pilns turpināt šīs situācijas pienācīgu izpēti.

Oļega vēstuli var aplūkot šeit: https://drive.google.com/file/d/0B683Pk9CNznObHYxYm5mSGZHVjA/view