Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Londonā apskatāms divus kilometrus garš neona «monstrs»

Londonas mākslas muzejā «Tate Britain» atklāta instalācija «Forms in Space…by Light (in Time)», kas veidota no diviem kilometriem neona gaismu - to radījis velsiešu mākslinieks Serits Vins Evanss (Cerith Wyn Evans), iedvesmojoties no japāņu teātra mākslas un Lielā hadronu paātrinātāja.

Objekts sastāv no trīs daļām – sākumā redzams gredzens, kas kalpo kā «actiņa», pa kuru apmeklētājiem ieskatīties. Otro daļu veido trīs diski, kas atgādina optometristu izmantotās diagrammas. Instalācijas trešā un noslēdzošā daļa ir sarežģītu līniju un formu «eksplozija».

Muzeja vecākā kuratore Klarija Vallisa (Clarrie Wallis) britu raidsabiedrībai «BBC» pastāstīja, ka šī neona mākslasdarba uzstādīšana 25 cilvēku komandai prasīja 19 dienas.

Instalācijas radītājam «Tate Britain» nav svešs – astoņdesmitajos gados Evanss no mākslas studijām brīvajā laikā tur piestrādājis par sargu.