Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Orgasmu eksperte atklāj veidus, kā rosināt vēlmi pēc seksa

Ir cilvēki, kuri vēlmi pēc seksa izjūt vienmēr, tomēr ir arī tādi, kuri to nevēlas pārāk bieži. Nereti šīs atšķirīgās vēlmes kļūst par nozīmīgu attiecību problēmu.

Neiroloģe Nikola Prause (Nicole Prause) sarunā ar izdevumu «The Times» atklājusi dažus veidus, kā paaugstināt libido jeb vēlmi pēc seksa.

Viens no tiem - skriešana. «Ja tava sirdsdarbība ir paaugstināta un tu redzi savu partneri, pastāv daudz lielāka iespēja, ka savu sajūsmu izrādīsi pret viņu,» komentē Nikola. Tāpat eksperte, kura ikdienā pēta cilvēku smadzeņu darbību brīžos, kad viņi izjūt orgasmu, norāda, ka vēl viens veids, kā palielināt vēlmi pēc seksa, ir neķītru īsziņu sūtīšana viens otram darba laikā.

Arī uzbudinājums ir ļoti svarīga seksa sastāvdaļa. Lai izjustu vēlmi pēc mīlēšanās, vajadzētu izmēģināt dažādas seksuālas stimulācijas, piemēram, skūpstīties un glāstīt.

Lai sieviete izjustu orgasmu, ļoti būtiski ir atslābināties: «Ja galvā domāsi par netīro veļu, kas ir jāizmazgā, vai par došanos pakaļ bērniem uz bērnu dārzu, orgasmu neizjutīsi nekad.»

Prausa norāda, ka sieviešu vēlmi pēc seksa ir daudz grūtāk izprast, jo vagīna ir iekšējs dzimumorgāns. Savukārt vīrieša dzimumloceklis ir ārējs, kas nozīmē, ka uzbudinājumu ir daudz vienkāršāk pamanīt. Lai arī apmēram 15-20% sieviešu tā arī nekad neizjūt orgasmu, neiroloģe norāda, ka mūsdienās sievietēm ir daudz labāka seksuālā dzīve, nekā tā bija pirms vairākām dekādēm.