Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aivars Lembergs: Tā sauktā Lemberga partijas slavināšana ir atbilde uz LETA žurnālista jautājumu

Kā zināms, priekšvēlēšanu periods ir emocionāli sakāpināts laiks, kad valda aizdomīgums un neuzticēšanās it visam, ko runā un dara potenciālie deputāta amata kandidāti. Masu mediji, ik pa laikam uzsverot savu sabiedrības interešu sargsuņa funkciju, kā arī runājot par objektivitāti un politisko neitralitāti, cenšas sekot priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumu ievērošanai. Tiktāl viss ir skaidrs, vismaz teorētiski. Bet kā ir patiesībā?

Ivo Leitāns bija sagatavojis sižetu par administratīvo resursu izmantošanu atsevišķās Latvijas pašvaldībās

Kur tad Leitāns saskatīja administratīvo resursu izmantošanu? Un par ko vispār ir stāsts?

2017. gada 21. marta iknedēļas tradicionālajā preses konferencē Nacionālās ziņu aģentūras LETA žurnālists uzdeva man konkrētu jautājumu, proti, par partijas Latvijai un Ventspilij konkurenci ar slavenā Šveices blēža Meroni finansēto Kristovska vēlēšanu sarakstu. Žurnālists jautāja par konkrētiem Latvijai un Ventspilij kandidātiem un uz šiem žurnālista jautājumiem es arī godprātīgu atbildēju, minot kandidātu vārdus. Tieši šis preses konferences fragments tad arī bija tā “partijas slavināšana”, kurai, kā apgalvoja De facto, esot izmantoti administratīvie resursi.

Protams, mediju darbā mūsu valstī esam vērojuši dažādas notikumu interpretācijas, kuru nolūks nereti ir bijis diskreditēt kādu konkrētu politisku partiju. Savulaik Diena jau minētās Ēlertes vadībā rakstīja klaji nepatiesus, nereti pat agresīvi apgalvojošus komentārus, kam nebija reāla faktu seguma, bet kuru mērķis bija panākt konkrētu politisku kustību no politikāņiem, kas ļoti ieklausījās šerpās kundzes uzstādījumos. Šajā gadījumā ir līdzīgi. Nezinu, kā Rīgā, bet Ventspilī žurnālisti un viņu uzdotie jautājumi netiek šķiroti, atsijāti vai notušēti – atbildam uz visu žurnālistu visiem jautājumiem, un viss, ko jautā un atbild pašvaldības preses konferencē, video formātā tiek gan izvietots internetā, gan arī pēc tam arhivēts un atrodams pašvaldības interneta mājas lapā. Lai kā tas nepatiktu kādam galvaspilsētas mediju “ekspertam”, kurš algā saņem mūsu nodokļu naudu, nedomāju, ka visu nodokļu maksātāju finansētajai valsts televīzijai būtu jānodarbojas ar pseidožurnālistiku kāda noteikta politiskā spēka interesēs, jo priekšvēlēšanu aģitācijas noteikumi attiecas uz visiem, arī uz medijiem.