Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mežaparkā viena pēc otras «aug» villas: pašlaik top trīs latviešu arhitektu projekti

«Mežaparka Rezidencēs» tiek likti pamati trīs latviešu arhitektu projektētām villām, portālu «Apollo» informēja projekta īstenotāju pārstāve Krista Grīntāle.

Šobrīd projekta attīstība rit straujiem soļiem uz priekšu un jūnijā tiks pabeigta pirmās villas – Villa Corylus - būvniecība, kuras autors ir Vladimirs Arsene («Westfourth Architecture», ASV), bet šobrīd pamati tiek likti vēl trīs vietējo arhitektu - Gata Didrihsona («Didrihsons Arhitekti»), Reiņa Liepiņa («Sudraba Arhitektūra») un Ata Caunes («CORE projekts») - projektētām villām.

«Šis projekts ir vēsturisks ne tikai mums kā attīstītājiem, bet arī Mežaparkam. Tik liela Mežaparka teritorijas paplašināšanās līdz šim nav bijusi un arī nebūs. Tāpēc ar īpašu gandarījumu, vērību un pietāti turpinām Mežaparka dzīvesveida izpausmi jaunā kvalitātē, radot vidi, kas ļaus mūsu projekta iedzīvotājiem justies piederīgiem šai apkaimei,» stāsta SIA «DOMUSS» direktors Ralfs Jansons.

Šobrīd uzsākto trīs villu būvniecība uzticēta SIA «SELVA BŪVE», kura jau veiksmīgi īstenojusi vienu no attīstītāja projektiem «Felicity Apartments», kas ir pirmā dzīvojamā ēka Baltijā, kas saņēmusi starptautisko ilgtspējīgas ēkas sertifikātu «BREEAM».

Topošo villu autori īsi raksturo izvēlēto arhitektonisko formu un stila sasaisti ar vēsturisko Mežaparku, kura neatņemama sastāvdaļa ir «Mežaparka Rezidences».

Gatis Didrihsons («Didrihsons arhitekti»), Villa Camellia autors: «Attīstītāja uzstādījums bija veidot ēku ar atsauci uz vēsturiskajiem stiliem. Jau tīri vēsturiski Mežaparks bijis vairāk klasisks, tomēr ar raksturīgu stilu dažādību. Kvalitāte ir vienojošais, konservatīva elegance. Jāatzīst, tas bija liels izaicinājums - iemiesot reprezentatīvu raksturu kompaktai dvīņu ēkai. Taču klasiskās proporcijas ir tīkamas acij un no modes neizies, kā arī ļoti pateicīgas dažādai interjeru stilistikai. Uzsverot šo momentu, esam piedāvājuši modernu interjeru šajā klasiskajā ēkā. Visi šie aspekti veido ēkas pievienoto vērtību un kalpo drošai investīcijai nākotnē!»

Villa Helenia autors Reinis Liepiņš («Sudraba arhitektūra»): «Pasūtītājs villu bija iecerējis kā Mežaparka - pirmās dārzu pilsētas – telpisku turpinājumu. Ēka veidota kā klasiska villa, bet minimālistiskā formu valodā. Ēku taisnstūrveida apjomi izvietoti pret dienvidu pusi gar apzaļumoto kāpu, turpinot tradicionālo Mežaparka apbūves principu - dabasparka ainava apvienojumā ar arhitektūras formu grāciju,» atklāj Liepiņš. «Tā ir klasiskas villas transformācija mūsdienu formu valodā. Nav noslēpums, ka cilvēki šādās villās jūtas labi, jo to dziļākā būtība ir dāvāt mieru un harmoniju mūsdienu straujajā pasaulē.»

Villa Lavanda autors Atis Caune («CORE projekts»): «Mežaparks jau vēsturiski ir izcēlies ar funkcionālisma stila ēkām, līdz ar to tika meklēta iespēja šīs tradīcijas pārnest jaunajā veidolā, par virsuzdevumu nosakot ērtu ēkas pielietojumu iedzīvotājiem ar netraucētu skatu uz apkārtējo vidi. Ēka neuzliek robežas, tā ir atvērta un projektēta tā, lai tās saimnieki jebkurā brīdī varētu spert vieglu soli pretī dabai, ainaviskam noskaņu pagalmam Mežaparka priežu meža nokrāsās!’’

2017. - 2018. gada ietvaros plānots uzbūvēt četras villas, divas dvīņu villas, divas mazstāvu daudzdzīvokļu mājas un septiņas rindu māju sekcijas, kā arī privātai apbūvei tiek piedāvāti 49 zemesgabali.

Attīstības intensitāte visai 31 ha plašajai projekta teritorijai būs atkarīgs no tirgus pieprasījuma – attīstības koncepcija pieļauj gan straujāku, gan mērenāku apbūves tempu.