Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Terēza Meja nāk klajā ar ārkārtas paziņojumu

Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja otrdien paziņoja par plānu 8.jūnijā rīkot parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, valstij gatavojoties sākt sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

«Mums ir vajadzīgas vispārējās vēlēšanas, un tās mums vajag tagad. Šobrīd mums ir vienreizēja iespēja to izdarīt (..) pirms sākas detalizētas sarunas,» paziņoja Meja.

Viņa norādīja, ka šobrīd valsts apvienojas, taču ne parlaments, apsūdzot opozīciju «politiskās spēlēs», kas traucē valstij «Breksita» sarunās.

Nākamajām vēlēšanām Lielbritānijā bija jānotiek 2020.gadā.

«Ja mēs nesarīkosim vispārējās vēlēšanas, viņu politiskās spēles turpināsies,» viņa prognozēja, izsakoties par opozīciju parlamentā.

Premjere atzina, ka pie šāda slēdziena nonākusi «negribīgi», ņemot vērā, ka iepriekš izteikusies pret pirmstermiņa vēlēšanu rīkošanu.

Meja brīdināja - «sašķelta Vestminstera radīs risku mūs iespējām «Breksitu» padarīt par veiksmi».

Parlamentam trešdien būs jābalso par jaunu vēlēšanu rīkošanu, sacīja premjere.

Kā liecina Lieldienu nedēļas nogalē veiktās aptaujas, valdošā Konservatīvā partija popularitātes ziņā ievērojami apsteidz lielāko opozīcijas partiju leiboristus.

Konservatīvos atbalsta no 38 līdz 46% britu, bet leiboristus - 23 līdz 29%, liecina pētījumu centru «YouGov», «ComRes» un «Opinium» aptaujas.

Iedvesmojoties no aptauju prognozēm, vairāki augsta ranga toriji izteikušies par labu jaunām vēlēšanām, tā kā Mejai ir vajadzīgs stingrs parlamenta vairākums, lai veiksmīgi risinātu sarunas par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES.

Konservatīvajiem šobrīd parlamentā ir 17 balsu pārsvars, turklāt daži toriju likumdevēji ļāvuši noprast, ka balsos pret svarīgākajiem aspektiem «Breksita» likumos.