Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divi nepilngadīgie ar svešiem dokumentiem dodas izklaidēties uz spēļu zāli un iekuļas nepatikšanās

Divi nepilngadīgie ar citām personām piederošiem dokumentiem devušies izklaidēties uz spēļu zāli, un vēlāk nonākuši policijas redzeslokā, portāls «Apollo» uzzināja policijā.

Sestdien, 15. aprīlī, Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes darbinieki devās uz izsaukumu Purvciemā, kur kādas spēļu zāles darbinieks pamanījis jaunu puisi, kurš uzrādījis acīmredzami citai personai piederošu ID karti.

Ierodoties notikuma vietā, izklaides vietas apsargs norādīja uz aizdomīgo pusaudzi, kas stāvēja pie letes. Puisim lūgts uzrādīt personu apliecinošu dokumentu un nosaukt savus datus. Jaunietis parādīja iepriekš uzrādīto ID karti, kā arī nosauca personas kodu un deklarēto dzīvesvietas adresi. Puisis skaidroja, ka bildē izskatoties citādāk, jo neesot uzvilcis brilles. Taču, uzdodot papildus jautājumus par personas tuvākajiem radiniekiem, pusaudzis atzinās, ka par naudu iegādājies kādam 19 gadus vecam jaunietim piederošu ID karti. Veicot personas datu pārbaudi, noskaidrots, ka jaunietis patiesībā ir vien 16 gadus vecs.

Iestādes apsargs norādīja vēl uz divām personām, kas bija ienākušas spēļu zālē kopā ar pārkāpēju. Neilgi pirms policijas ierašanās abi jaunieši steidzīgi aizgājuši uz sabiedriskā transporta pieturvietu.

Policisti devās pie abiem puišiem un lūdza viņiem uzrādīt dokumentus. Viens no viņiem uzrādīja kādam 20 gadus vecam jaunietim piederošu pasi. Arī šajā gadījumā zēns nevarēja nosaukt savus tuvākos radiniekus. Noskaidrota puiša patiesā identitāte un personu datu pārbaudes laikā konstatēts, ka pases turētājs ir 15 gadus vecs.

Pusaudži atzinās, ka citām personām piederošos dokumentus izmantojuši vairākkārtīgi, lai iekļūtu vietās, kur nepilngadīgajiem tas ir liegts.

Visi jaunieši aizturēti un nogādāti Valsts policijas iecirknī turpmāko procesuālo darbību veikšanai.