Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SVF šogad Latvijā sagaida straujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū

Starptautiskais Valūtas fonds (SVF) šogad visstraujāko ekonomikas izaugsmi Baltijas valstu vidū prognozē Latvijai.

Savās jaunākajās prognozēs SVF sagaida, ka šogad Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) palielināsies par 3%, bet nākamgad - par 3,3%.

Lietuvā šogad tiek gaidīta ekonomikas izaugsme 2,8% apmērā, kas nākamgad paātrināsies līdz 3,1%, savukārt Igaunijā, kā lēš SVF, IKP šogad augs par 2,5%, bet nākamgad - par 2,8%.

Inflācija šogad Latvijā, saskaņā ar SVF prognozēto, būs 2,8%, nākamgad patēriņa cenu pieauguma tempam palēninoties līdz 2,5%. Lietuvā inflācija šogad būs 2,8%, bet nākamgad 2%, savukārt Igaunijā tā tiek lēsta attiecīgi 3,2% un 2,5%.

SVF jaunākās prognozes liecina, ka bezdarba līmenis Latvijā šogad būs 9,4% un 2018.gadā tas pazemināsies līdz 9,2%. Lietuvā bezdarba līmenis būs attiecīgi 7,4% un 7,2%, bet Igaunijā tas pieaugs no 8,3% šogad līdz 8,9% nākamgad.

Jau vēstīts, ka pasaules ekonomikas apmērs šogad pieaugs par 3,5%, bet eirozonas IKP pieaugumu SVF šogad un nākamgad lēš attiecīgi 1,7% un 1,6% apmērā.