Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Itālijas populisti varētu apsvērt izstāšanos no NATO

Itālijas populistiskā Pieczvaigžņu kustība (M5S), kas aptaujās izvirzījusies vadībā, otrdien paziņojusi, ka varētu pieprasīt valsts izstāšanos no NATO, ja alianse netiks reformēta un neievēros neiejaukšanās politiku.

Ar šo paziņojumu M5S nākusi klajā, iepazīstinot ar savu ārpolitikas programmu, kurā cita starpā pieprasīta pret Krieviju ieviesto sankciju atcelšana, noraidīta Eiropas Savienības (ES) uzturētā taupības politika, kā arī brīvās tirdzniecības līgumi ar ASV (TTIP) un Kanādu (CETA).

"Ja [NATO] patiesi var mainīties, acīmredzot ar mūsu līdzdalību, mēs noteikti būsim tās dalībvalsts. Ja tā nemainās, mēs apsvērsim, vai būt tās dalībvalstij, vai nē," preses konferencē norādīja Manlio di Stefāno, kas šobrīd pārstāv M5S parlamentā.

35 gadus veco bijušo datorinženieri un brīvprātīgā darba veicēju Latīņamerikā itāļu mediji uzskata par galveno pretendentu uz ārlietu ministra amatu, ja pēc vēlēšanām valdības veidošana tiktu uzticēta M5S.

Saskaņā ar tīmekļa vietnes "Termometro Politico" aplēsēm, šobrīd atbalstu M5S aptaujās vidēji pauž 28,6% itāļu, kamēr pie varas esošo kreisi centrisko Demokrātisko partiju atbalsta 26,8% aptaujāto.

Tomēr joprojām nav skaidrs, vai M5S pat gadījumā, ja tā uzvar parlamenta vēlēšanās, kuras gaidāmas nākamā gada sākumā, nonāks pie valsts vadības stūres, jo tradicionālās partijas varētu populistus atstumt no varas, veidojot plašāku koalīciju.

Boloņas Universitātes politikas zinātnes pasniedzējs Pjēro Ignaci sarunā ar aģentūru DPA atzina, ka M5S izredzes veidot valdību "nav visai reālistiskas".

Viņš pauda arī šaubas, vai kādreizējā komiķa Bepes Grillo dibinātā populistiskā kustība spētu izveidot koalīciju ar citām eiroskeptiski noskaņotajām partijām, piemēram, Ziemeļu līgu.