Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks: Lielbritānijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas var dot arī pretēju efektu Mejas cerētajam

Liebritānijas parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas var dot arī pretēju efektu premjerministres Terēzas Mejas cerētajam, intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» norādīja Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Artis Pabriks (V).

Viena no versijām ir, ka Meja ar šīm vēlēšanām mēģinās sev iegūt labākas pozīcijas sarunām par «Breksitu», centīsies nostiprināt valdību ar politiķiem un ministriem, kas atbalsta Lielbritānijas iztāšanos no Eiropas Savienības (ES).

Tomēr var panākt arī pretēju efektu, viņš norādīja. «Daļa Lielbritānijas pilsoņu ir pamodušies un redz, ka tas nav tas, ko viņi vēlas,» teica Pabriks, piebilstot, ka nevar izslēgt arī vēl vienu referendumu gadījumā, ja vēlēšanās notiks vēl izteiktāks «pagrieziens pret «Breksitu»».

Pabriks vērtēja, ka šīs vēlēšanas bija pārsteigums daudziem analītiķiem un kopumā neliecina par stabilitāti kontinentā. «Eiropā patreiz ir pietiekami daudz vēlēšanu,» viņš komentēja. «Bet konkrētajā gadījumā Mejai ir skaidrs, ka viņai nav pietiekama atbalsta ne sabiedrībā, be parlamentā, ne - es pat teiktu - savā valdībā,» norādīja eiroparlamentārietis.

Viņš gan sacīja, ka nevar sniegt pārāk precīzas prognozēs dienu pēc Mejas paziņojuma, piebilstot, ka pēdējo gadu prognozes bijušas «ļoti slidenas».

«Kamēr «Breksits» objektīvi nav noticis, kamēr sarunas nav sākušās vai beigušās, es vienmēr pieļauju, ka ir arī variants kaut kādai reversai kustībai. Iznākums patreiz joprojām ir pietiekami neskaidrs,» viņš uzsvēra.

Kā vēstīts, Lielbritānijas premjerministre Meja otrdien paziņoja par plānu 8. jūnijā rīkot parlamenta pirmstermiņa vēlēšanas, valstij gatavojoties sākt sarunas par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES).

«Mums ir vajadzīgas vispārējās vēlēšanas, un tās mums vajag tagad. Šobrīd mums ir vienreizēja iespēja to izdarīt (..) pirms sākas detalizētas sarunas,» paziņoja Meja.

Viņa norādīja, ka šobrīd valsts apvienojas, taču ne parlaments, apsūdzot opozīciju «politiskās spēlēs», kas traucē valstij «Breksita» sarunās.

Nākamajām vēlēšanām Lielbritānijā bija jānotiek 2020. gadā.