Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lielākā daļa Krievijas iedzīvotāju atbalsta Ļeņina apglabāšanu

Vairāk nekā puse Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka Vladimira Ļeņina ķermenis ir jāapglabā - 32% to piedāvā izdarīt pie Kremļa sienā, bet 26% Volkovas kapsētā Sanktpēterburgā, vēsta aģentūra «Interfax», atsaucoties uz «Levadas centra» veikto aptauju. 

Aptuveni trešā daļa (31%) aptaujāto ir pārliecināti, ka Ļeņina ķermenis ir jāatstāj mauzolejā. Katrs desmitais aptaujātais (11%) nevarēja atbildēt, kas būtu jādara ar Ļeņina ķermeni, liecina aptauja, kas veikta no 31. marta līdz 3. aprīlim.

79% Krievijas iedzīvotāju iestājās pret Ļeņina pieminekļu nojaukšanu, bet 14% uzskata, ka Ļeņinekļus ir jānojauc.

Vērtējot Ļeņina lomu Krievijas vēsturē, 26% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka piemiņa par bijušo vadoni ir jāsaglabā, lai arī neviens neturpinās viņa idejas. Vēl 23% cilvēku norādīja, ka Ļeņins valstī ieviesa progresu un godīgumu, 21% uzskata, ka viņa idejas turpināja vēl daudzi viņa pēcteči. Katrs piektais aptaujātais uzskata, ka Ļeņins «centās rīkoties pēc labākās sirdsapziņas un attaisnot cilvēku cerības, lai viņus vestu pretim gaišajai nākotnei».

Tajā pašā laikā 15% uzskata, ka Ļeņins valsti veda nepareizā ceļā, kas vēlāk atspoguļojās daudzās nelaimēs, savukārt 11% ir pārliecināti, ka viņš kļūdījās savā viedoklī attiecībā pret revolūciju un komunismu.

Kopumā ir palielinājies to cilvēku skaits, kuri pozitīvi vērtē Ļeņina lomu vēsturē. Ja 2006. gadā šis rādītājs bija 40%, tad šogad tas ir 56%. Pretēju viedokli pauduši 22% aptaujāto (36% pirms 11 gadiem).

Kā liecina aptaujas rezultāti, 35% Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka par Ļeņinu pēc 40-50 gadiem vienīgie, kuri par viņu atcerēsies, būs vēsturnieki. Katrs ceturtais (25%) uzskata, ka nākotnē par Ļeņinu runās kā padomju valsts dibinātāju, katrs piektais (20%) uzskata, ka Ļeņins tiks uzskatīts par cilvēku, kurš pirmajā vietā nostādīja darba ļaužu intereses.

22. aprīlī Krievijā tiks atzīmēta Ļeņina 147. dzimšanas diena.