Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koncertzāle «Rīga» dzēsusi saistības pret Zinātņu akadēmiju

Šonedēļ SIA «Rīgas koncertzāle», atbilstoši spēkā esošajai likumdošanai, realizējot savas likumiskās tiesības, nosūtīja oficiālu paziņojumu Latvijas Zinātņu akadēmijai par savstarpējo ieskaitu, dzēšot savas parādsaistības par telpu nomu, vienlaikus konstatējot, ka par telpu atjaunošanu LZA tai vēl ir parādā 383 215,62 eiro.

Parāda nomaksai SIA «Rīgas Koncertzāle» ir devusi LZA mēnesi, kura laikā tai būs jānomaksā parāds naudā, vai jāpiedāvā citi risinājumi sava parāda dzēšanai.

«Ja LZA vadība kopš 2015. gada augusta nebūtu tēlojusi spītīgus ēzeļus, kuri atsakās no jebkādas komunikācijas, situācija, visticamāk, attīstītos citādi, bet ņemot vērā šo izteikto bezatbildības un nesodāmības sajūtu, kas mājo padomju zinātnes funkcionāros, LZA būs steidzami jāatrod līdzekļi, lai dzēstu savu parādu, vai arī jāsēžas pie konstruktīvu sarunu galda par citu risinājumu šī parāda dzēšanai, piemēram, ļaujot koncertzālei «Rīga» netraucēti atsākt savu darbību un papildus kompensējot tai nodarīto kaitējumu», saka SIA «Rīgas Koncertzāle» valdes priekšsēdētājs Juris Millers.

«Zinot LZA budžetu, tā, visticamāk, nebūs spējīga dzēst savas parādsaistības bez dotācijas pieprasīšanas no valsts budžeta.»

2014. gadā SIA «Rīgas Koncertzāle» producenta Jura Millera vadībā realizēja unikālu projektu – bez valsts vai pašvaldību finansējuma, piesaistot atbalstītājus un privātus kredītlīdzekļus, atjaunoja vēsturisko Zinātņu akadēmijas koncertzāli, ko ēkas apsaimniekotāji 42 gadu laikā bija noveduši līdz pirmsavārijas stāvoklim.

Koncertzāle ātri iekaroja skatītāju mīlestību – šeit notika nacionāla un starptautiska mēroga koncerti un kultūras pasākumi, zinātniskās konferences un teātra izrādes. Cerot bez kompensāciju izmaksas pārņemt savā valdījumā atjaunotās telpas, 2015. gada augustā LZA nepamatoti apvainoja SIA «Rīgas koncertzāle» radiatoru zādzībā, minot to kā ieganstu līguma izbeigšanai.

31. decembrī tā atslēdza visus komunālos pakalpojumus un līdz šai dienai ir atteikusies no jebkāda sarunu procesa par koncertzāles darbības atjaunošanu.

383 215,62 eiro ir summa, ko Zinātņu akadēmijai būs jāsamaksā SIA «Rīgas Koncertzāle» par telpās veiktajiem neatdalāmajiem ieguldījumiem – gaisa ventilācijas un apkures sistēmas rekonstrukciju, skatuves, orķestra bedres, skatītāju zāles, amfiteātra un balkona grīdu rekonstrukciju, skatītāju zāles sienu un griestu atjaunošanu, ugunsdrošības sistēmu izbūvi, siltumsistēmas un ūdensapgādes elementu rekonstrukciju, elektrosadales nomaiņu, ēkas logu nomaiņu, aizskatuves un zemskatuves telpu grupas atjaunošanu, ieejas granīta kāpņu atjaunošanu, u.c. darbiem.

Neskatoties uz virkni specifisko darbu, renovācijas darbos ieguldītā summa ir aptuveni 200 eiro kvadrātmetrā, kas ir būtiski mazāk, nekā analoģiskos valsts un pašvaldības realizētajos projektos.

Kopš komunālo pakalpojumu atslēgšanas koncertzāles «Rīga» telpu stāvoklis ir būtiski pasliktinājies - pagraba telpās ir paaugstinājies mitruma līmenis, bet vestibilā no mitruma deformējusies grīda, no griestiem nokrituši vairāki dekoratīvās apdares elementi. Kopējos zaudējumus, ko LZA rīcība ir nodarījusi atjaunotajām telpām, būs iespējams konstatēt tikai pēc elektroenerģijas padeves atjaunošanas, taču tie būs vismaz vairāki desmiti tūkstošu eiro.