Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas propaganda opozicionāru Navaļniju pielīdzina Hitleram

Pret redzamākajiem Krievijas opozicionāriem Alekseju Navaļniju un Mihailu Hodorkovski uzsākts jauns kompromitējošu materiālu vilnis, raksta avīze «Ņezavisimaja gazeta». 

Tiek norādīts, ka vienā no Krievijas televīzijas kanāliem tiek gatavota filma, kas vērsta pret Krievijas opozicionāriem. Mihaila Hodorkovska vadītās organizācijas «Atvērtā Krievija» aktīvisti paziņojuši, ka viņus izsekojuši cilvēki ar kamerām, Municipālo «Atvērtās Krievijas» deputātu skolas koordinators Nikolajs Ļevšics atklājis, ka vairāk nekā divas nedēļas cilvēki, kuri uzdodas par «Ren-TV» žurnālistiem, centušies viņu intervēt, uzdodot tikai divus jautājumus - par viņa noziedzīgo un pretvalstisko darbību.

Savukārt Vladimiras Valsts universitātes vadība studentiem uzstājīgi likusi skatīties video par Navaļniju, kurā viņš tiek nodēvēts par pārliecinātu radikālu nacionālistu, pat salīdzinot viņu ar Ādolfu Hitleru.

Navaļnijs jau reaģējis uz notikušo - viņš komentējis nevis pašu klipu, bet gan mēģinājumu jaunatnei piespiedu kārtā skatīties to. «Opozicionārs, izskatās, pat bija priecīgs, ka pret viņu izvērstais kompromāts bija tik apšaubāmas kvalitātes,» raksta avīze.

Kompromitējoši materiāli publicēti ne tikai pret opozīciju. Par to, ka pret viņu tiek gatavoti pasūtījuma materiāli masu medijos, paziņojis politologs Andrejs Koļjadins, kurš agrāk strādājis prezidenta administrācijā. Kompromitējošie materiāli pret Koļjadinu publiskajā vidē nonākuši pēc tam, kad kļuvis zināms, ka viņš atkal veiks priekšvēlēšanu monitoringu reģionos, ievācot informāciju jaunajai prezidenta administrācijas ārpolitikas komandai.

Iepriekš Koļjadins paziņoja, ka pašreizējā situācija ir sarežģīta, un visi mēģinājumi apspiest opozīciju ir nonākuši pie tā, ka «visa pretinieku sistēma ir palikusi Navaļnija rokās».

Visu Putina potenciālo pretinieku nomelnošana gaidāmajās prezidenta vēlēšanās var Kremlim nospēlēt par labu - «protesta elektorāts» vienkārši nedosies uz vēlēšanām.

Tiesa, Politikas ekspertu grupas vadītājs Konstantīns Kalačevs uzskata, ka Navaļnija diskreditācijas kampaņa var uzlabot Navaļnija pozīcijas.

«Cilvēki sāks domāt, ka Navaļnijs ir politiķis, kurš vēlas labas pārmaiņas. Ar Hodorkovski ir sarežģītāk - viņš ir bijis oligarhs, pret kuru Krievijā nav pārāk laba attieksme, un ne visi uzskata, ka viņš sēdējis [cietumā] ne par ko. Tuvāk vēlēšanām būs skaidrs, ka situācija ap Navaļniju ir izšķiroša no tā viedokļa, kāda būs vēlēšanu apmeklētība,» norādīja Kalačevs.