Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ugunsgrēks daudzdzīvokļu namā Rīgā: Iedzīvotāji pastāsta par piedzīvoto; izskan versija par nelaimes iemeslu

Vakar ugunsgrēks izcēlies daudzdzīvokļu namā Rīgā, Salnas ielā 21. Agrā rīta stundā no saviem dzīvokļiem evakuēti apmēram 300 cilvēki. Notikuma brīdī tur atradās arī LNT raidījuma «Degpunktā» komanda, kas par notikušo aprunājās ar mājas iedzīvotājiem.

«Bez desmit septiņos mēs dzirdējām signalizāciju. Mēs dzīvojam tieši pirmā stāvā. Piecus metrus no mums... Mēs iznācām ārā bija jau 6:55. Vēl pārzvanījām ugunsdzēsējiem. Viņi jau brauca. Un tad mēs zvanījām visiem kaimiņiem pēc kārtas, kurus varējām sazvanīt. Dūmi bija briesmīgi, jo mēs pirmā stāvā dzīvojam. Lai arī pretējā pusē, es jutu, ka kaut kas svilst. Vīrs izgāja ārā un jau darbojās signalizācija,» stāsta uzrunātā mājas iedzīvotāja.

Pēc ugunsgrēka likvidēšanas un ēkas pārbaudes iedzīvotājiem, neizmantojot liftus, atļauts atgriezties mājvietās. Tomēr dzīvokļos ilgi uzturēties neesot bijis iespējams, jo smaka bijusi pamatīga. Pārliecinājušies, ka viss vietās un atvēruši logus, daudzi cilvēki atkal atgriezušies uz ielas. Vaicāti par ugunsnelaimes iespējamiem iemesliem.

«Tur uzspridzināja mašīnu lejā. Bija sprādziens no rīta,» raidījumam saka kāda mājas iedzīvotāja.

Glābēji ļaunprātīgas dedzināšanas iespējamību šobrīd nedz noliedz, nedz apstiprina. Tas esot jāskaidro policijai. Tomēr komentāru par notikušā kopainu un glābšanas darbu sarežģījumiem ugunsdzēsēji labprāt sniedz.

«Dega trīs vieglās pasažieru automašīnas. Degšanas platība divdesmit pieci kvadrātmetri. Radās diezgan stiprs piedūmojums. Notikumā glābti pieci cilvēki ar glābšanas maskām. Viens cilvēks cietušais un apmēram trīssimt cilvēki no šīs ēkas evakuēti,» pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Rīgas reģiona pārvaldes Dienesta nodaļas operatīvais dežurants Daniels Grebenko.

«Parasti dzīvojamā sektorā mums ir problēmas ar piebraukšanu. Pie ēkas noparkotas privātās mašīnas un mūsu mašīnām ļoti maz vietas izbraukt,» viņš piebilda.

Kad šķietami visa jezga jau beigusies un jātin šļūtenes, glābēji palūgti atrisināt vēl vienu problēmu. Pretī mājai esošās autostāvvietas apsargs, kurš palīdzējis kādai dūmos cietušai sievietei, palicis bez drēbēm.

«Es pazaudēju vienu sievieti. Mediķi atnesa viņu pie manis, iešpricēja un pateica, lai paguļ pie manis. Viņai ievajadzējās uz tualeti, es viņu apģērbu, viņa aizgāja uz labierīcībām, bet pēc tam aizgāja uz māju – manā jakā un ar visu. Es nevaru viņu atrast,» stāsta stāvvietas sargs Jefims.

Pēc brīža glābēju uzmeklētā sieviete, kura ne tīšuprāt palikusi svešās drēbēs, jau steidz tās atdot.

«Es biju mājās. Ugunsdzēsēji klauvēja durvīs, es izgāju dzīvokļa lielajā istabā un ieraudzīju, ka tā visa ir dūmos,» stāsta ugunsgrēkā cietusī sieviete. «Apsargs man palīdzēja, jo es iznācu ārā tikai zeķēs un jaciņā. Viņš man aizdeva apavus un virsjaku.»

Ar veselību sievietei viss esot labi, taču satraukums esot par automašīnu, kas arī novietota turpat pazemē, netālu no liesmu izcelšanās vietas. Vēlāk tiekot pagraba stāvvietā, Marina devusies pie savas «BMW» automašīnas. Lai arī pamatīgi apsūbējusi, tā šķietami palikusi neskarta.

No liesmām to pasargājis «Mercedes» markas braucamrīks, kura sāni sadeguši pilnībā, jo blakus dedzis un pilnībā iznīcināts G klases «Mercedes» apvidus auto.

Mājas iedzīvotāji aizkadrā pastāsta, ka automašīnas novietošana pazemē no drošības viedokļa kļuvusi bezjēdzīga, jo tieši tur zagļi un vandāļi jūtas visnetraucētākie. Kameru novietojumu viņi pārzinot kā savu kabatu, tāpēc pieķert nevienu neizdodas, bet te ik rītu kāds auto saimnieks atskārst, ka spēkratam vairs nav spoguļu.

Policijā par notikušo sākts kriminālprocess. Ekspertīzēs noteikšot, vai glaunais džips aizdedzināts tīšām, vai noticis īssavienojums. Taču iedzīvotāji jau tagad sliecas domāt, ka izmeklējams noziegums. Vakar ugunsgrēks izcēlies daudzdzīvokļu namā Rīgā, Salnas ielā 21. Agrā rīta stundā no saviem dzīvokļiem evakuēti apmēram 300 cilvēki. Notikuma brīdī tur atradās arī LNT raidījuma «Degpunktā» komanda, kas par notikušo aprunājās ar mājas iedzīvotājiem.

Jau ziņots, ka vakar, 20. aprīlī pulksten 6.48 tika saņemts izsaukums uz Salnas ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies deviņstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka ēkas pagrabā deg trīs vieglās automašīnas 25 kvadrātmetru platībā un ir izveidojies stiprs piedūmojums.

Ugunsdzēsēji no degošās ēkas izglāba četrus cilvēkus - vienu sievieti liftā, un kā arī trīs cilvēkus, kuru izvešanai bija nepieciešams pielietot glābšanas masku. Līdztekus no piedūmotās ēkas tika evakuēti apmēram 300 cilvēku.