Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā atsevišķu nozaru darbinieku mēnešalga knapi pārsniedz 150 eiro

Meklējot darbu, kāds Latvijas iedzīvotājs Rolands bijis pārsteigts par neadekvāto atalgojumu, kādu piedāvā atsevišķi darba devēji Latvijā. Piemēram, piesakoties darbā par sargu, stundā jābūt gatavam samierināties vien ar 0.70 līdz 0,90 centu atalgojumu, kas mēnešalgas formātā izskatās attiecīgi kā 123 eiro un 158 eiro, vēsta TV3 raidījums «Bez Tabu». 

Raidījums veicis eksperimentu, arī atsaucoties uz sludinājumu portālā ss.lv. Šoreiz apsardzes kompānija piedāvā darba samaksu vienu eiro stundā, piemetinot, ka darbs nav viegls - diennakti būšot jāiztiek bez gulēšanas.

Rolands uzskata, ka arī par šādu atalgojumu Latvijā atrastos kāds, kas būtu gatavs strādāt, piemēram pensionāri.

Valsts darba inspekcijā gan atzīst, ka ar tik rupjiem pārkāpumiem savā praksē neesot nācies saskarties. Ja tiek maksāts mazāk nekā valstī noteiktā minimālā darba alga, sods darba devējam svārstās robežās no 800 līdz 7100 eiro, taču pieķert darba devējus likuma pārkāpumā esot sarežģīti.

Lai pierādītu, ka darba devēji neievēro likumu, līdzīgus eksperimentus kā raidījums «Bez Tabu» Valsts darba inspekcijas inspektori gan neesot veikuši, taču pēc šī gadījuma apsvēršot arī šādu metodi.