Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltkrievijas bērnunamu iemītnieki ilgstoši turēti badā

Bērnunamu iemītnieki Baltkrievijā gadiem ilgi dzīvojuši uz pilnīga bada robežas – šīs informācijas publiskošana valstī izraisījusi pamatīgu sabiedrības sašutumu un visaptverošu izmeklēšanu, ziņo Lielbritānijas medijs «The Guardian».

Saskaņā ar Baltkrievijas tīmekļa medija «Imena» vēstīto, badu kopumā cietuši aptuveni 100 bērnu un jauniešu, kas uzturējušies valsts bērnunamos.

Daži pusaudži svēruši 15 kilogramus, savukārt kāds 20 gadus vecs jaunietis svēris vien 11,5 kilogramus.

Pēc šīs informācijas publiskošanas Baltkrievijā sāktas plaša mēroga pārbaudes, kā rezultātā vairākas bērnunamu amatpersonas jau atstādinātas no pienākumu pildīšanas.

Izmeklētāji uzskata, ka pie bērnunamu iemītnieku nonākšanas dzīvībai bīstamos apstākļos galvenokārt vainojama bērnunamu vadības nolaidīgā attieksme.

Tikmēr bērnunami apsūdzības noliedz paužot viedokli, ka bērnu namu iemītnieku fiziskais stāvoklis esot skaidrojams ar dažādām iedzimtām fizioloģiskām problēmām.

Daļai bērnunamu iemītnieku arī esot nepieciešama īpaša pārtika un uztura bagātinātāji, jo ar parastas pārtikas palīdzību neesot iespējams nodrošināt svara pieaugumu.

Skandāls izcēlās pēc tam, kad kāda bērnunama pārstāvji uzaicināja preses pārstāvjus atspoguļot labdarības futbola spēli, kuras mērķis bija vākt līdzekļus īpašās pārtikas un uztura bagātinātāju iegādei.