Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šogad četros mēnešos Saeimas deputātiem atalgojumā izmaksāts 796 781 eiro

Šogad četros mēnešos Saeimas deputātiem atalgojumā kopumā izmaksāts 796 781 eiro pēc nodokļu nomaksas.

Janvārī atalgojumā deputāti saņēmuši 199 889 eiro, februārī - 195 095 eiro, martā - 197 854 eiro, bet aprīlī - 203 941 eiro, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

Deputātu atalgojumā iekļauta alga, slimības pabalsts, samaksa par frakcijas priekšsēdētāja vai viņa vietnieka amatu, par Saeimas komisijas priekšsēdētāja, viņa vietnieka vai sekretāra amatu, par Saeimas apakškomisijas priekšsēdētāja vai sekretāra amatu, kā arī piemaksa Saeimas Prezidija locekļiem.

Līdz ar to augstāks atalgojums ir Saeimas Prezidija locekļiem, parlamenta komisiju un frakciju vadītājiem.

Lielāko atalgojumu aprīlī saņēma Gunārs Kūtris (NSL) - 2950 eiro, kā arī Ainars Latkovskis (V) - 2919 eiro. Kūtris ir Saeimas sekretāra biedrs, frakcijas «No sirds Latvijai» priekšsēdētāja vietnieks, kā arī Krimināltiesību politikas apakškomisijas vadītājs. Savukārt Latkovskis vada Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju un ir Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sekretārs. Savukārt zemākais atalgojums bija Romānam Mežeckim (NSL) - 345 eiro, kā arī Zentai Tretjakai (S) - 629 eiro.

Tāpat deputāti saņem transporta un dzīvojamās telpas īres izdevumu kompensācijas.