Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesai nodota lieta pret ceļu policistu par autovadītāja piekaušanu

Aprīļa beigās Rīgas rajona prokuratūras prokurore tiesai nodevusi krimināllietu pret policistu par autovadītāja piekaušanu.

Kā aģentūru LETA informēja prokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina, saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai 2015.gada pirmajā pusē valsts amatpersona, veicot dienesta pilnvaras, apturēja automašīnu, lūdzot tās vadītājam veikt alkohola ietekmes pārbaudi un uzrādīt dokumentus.

Savukārt automašīnas vadītājs Valsts policijas darbiniekam lūdza nosaukt savu vārdu, uzvārdu un ieņemamo amatu - amatpersona to neizdarīja. Aizvainojoši atbildot autovadītājam, apsūdzētais tīši pielietoja pret autovadītāju vardarbību, iesitot ar dūri pa cietušā seju, kā arī, izvelkot viņu ārā no automašīnas, apsūdzētais turpināja pielietot vardarbību. Pēc tam autovadītājam tika paziņots par viņa aizturēšanu, nepaskaidrojot tās iemeslus.

Apsūdzētais pret cietušo turpināja pielietot vardarbību. Vēlāk, pamatojoties uz apsūdzētā ziņojumu par ļaunprātīgu nepakļaušanos viņa likumīgajām prasībām uzrādīt autovadītāja apliecību un veikt alkohola pārbaudi, mēģinot aizbraukt no notikuma vietas, apsūdzētais ar citu personu palīdzību autovadītāju aizturēja. Cietušais tika nogādāts policijas iecirknī.

Valsts amatpersonas darbību rezultātā autovadītājam nodarīti viegli miesas bojājumi.

Apsūdzība vīrietim ir uzrādīta pēc Krimināllikuma 317.panta otrās daļas - par valsts amatpersonas izdarītām tīšām darbībām, ja tās ietver vardarbību -, kas paredz iespēju sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, atņemot tiesības ieņemt noteiktu amatu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Krimināllieta nodota izskatīšanai Rīgas rajona tiesai. Prokuratūrā norādīja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Laikraksts «Diena» 2015.gada februārī vēstīja, ka kāds autovadītājs, kurš tika apturēts uz autoceļa Sēnīte-Ropaži, apgalvo, ka viņu smagi piekāvis ceļu policists. Pēc tikšanās ar tiesībsargu viņš ārstējies Siguldas slimnīcā.

Laikraksts vēstīja, ka 3.februārī kāda elektriķa vadītu spēkratu uz autoceļa Sēnīte-Ropaži apturējusi ceļu policistu ekipāža. No tās izkāpušais policijas darbinieks piegājis pie autovadītāja un lūdzis uzrādīt dokumentus, kā arī iepūst alkometra trubiņā.

Šoferis palūdzis ceļu policistam uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, bet pēc tam sekojusi policista agresīvā rīcība, proti, viņš uz autovadītāju sācis kliegt, pavēlējis izkāpt no mašīnas.

«Viņš iesita man pa kreiso vaigu, apsauca par psihu, ar varu atsprādzēja drošības jostu un izrāva no mašīnas. Mani nometa guļus, un no sitiena pa pakausi galva atsitās pret asfaltu - vien dzirdēju, kā otrs policists apsauc savu kolēģi, lai viņš beidz mani sist,» «Dienai» stāstījis 48 gadus vecais cietušais.