Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VP izmeklē septiņus procesus par krāpnieciskām darbībām ar testamentiem

Valsts policijā (VP) šogad atrodas septiņi kriminālprocesi par krāpnieciskām darbībām, izmantojot viltotus privātos testamentus, aģentūru LETA informēja Latvijas Zvērinātu notāru padomē (LZNP).

VP dati liecina, ka pagājušajā gadā policijā sākti divi kriminālprocesi par krāpnieciskām darbībām, izmantojot viltotus privātos testamentus, savukārt 2017.gadā VP atrodas septiņi kriminālprocesi par šādām krāpnieciskām darbībām.

Dažos no šiem procesiem ir vairākas epizodes.

Kā ziņots, katru gadu savu pēdējo gribu pie notāriem testamentā noformē vidēji 3000 cilvēku. Tāpat padomē norādīja, ka kopš atteikšanās no lieciniekiem pie notāriem taisīto testamentu skaits ir pieaudzis divas reizes.

Padomes vadītāja Sandra Stīpniece piebilda, ka mājās taisītu un glabātu testamentu var atrast kāds ar negodprātīgiem nolūkiem, turklāt pašrocīgi rakstītu testamentu ir viegli viltot, apzināti vai netīši iznīcināt.

«Pirmkārt, pie notāra taisītam jeb publiskam testamentam ir garantija, ka tas nekur nenoklīdīs un vajadzīgajā brīdī stāsies spēkā. Pie notāra taisīts testaments tiek reģistrēts Publisko testamentu reģistrā, un tas nozīmē, ka testaments vienmēr tiks atrasts, jo, tiklīdz notārs sāk mantojuma lietu, viņam automātiski ekrānā parādās ziņa par personas atstātu testamentu. Šajā reģistrā esošie testamenti ir pieejami ne tikai notāriem Latvijā, bet arī citās Eiropas valstīs praktizējošiem notāriem,» stāstīja Stīpniece.

Tāpat Latvijas notāriem ir iespēja iegūt informāciju par citā Eiropas valstī taisītu testamentu, kas ir īpaši būtiski mūsdienās, kad tik daudz cilvēku no Latvijas ilgstoši vai pastāvīgi devušies darba un dzīves gaitās ārzemēs.