Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bēdīgi slavenajai vegānei Sarmai Melngailis ASV piespriests cietumsods

Bruklinas Augstākā tiesa lēmusi, ka bēdīgi slavenajai vegānei un «Pure Food un Wine» īpašniecei, 44 gadus vecajai Sarmai Melngailis par nodokļu nemaksāšanu un kompānijas līdzekļu izšķērdēšanu būs jāpavada četri mēneši cietumā. Noteikts arī piecus gadus ilgs pārbaudes laiks, ziņo žurnāls «Forbes».

Sieviete savu sodu sāks izciest 21. jūnijā. Ja Melngailis būtu atzīta vainīga visās apsūdzībās, viņai cietumā būtu jāpavada līdz pat 15 gadiem.

Kā jau ziņots, Melngailis un viņas vīrs Entonijs Strangis bija iztērējuši uzņēmuma naudu - aptuveni divus miljonus dolāru (1,76 miljonus eiro) - azartspēlēs, pērkot luksusa preces un ceļojot.

Sieviete sava restorāna 98 darbiniekiem neizmaksāja algu aptuveni piecus mēnešus. Tajā pašā laikā Melngailis pārskaitījusi aptuveni 1,6 miljonus dolāru (1,4 miljonus eiro) no uzņēmuma naudas uz savu personīgo bankas kontu. Lielāko daļu no šīs naudas viņas vīrs notērējis azartspēlēs.

Strangis iztērējis arī 80 000 dolāru (70 243 eiro) par «Rolex» un citiem dārgiem pulksteņiem, savukārt 70 000 dolāru (61 462 eiro) pāris iztērēja ceļojumiem pa Eiropu.

Melngailis kopā ar vīru pazuda 2015. gada vasarā, bet policijai bēguļojošo pāri izdevās notvert 2016. gadā, kad viņi Tenesī štatā pasūtījuši siera picu.

Melngailis biznesu uzsāka 2004. gadā, bet vīru tajā iesaistīja 2013. gadā.