Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

No Baltijas valstīm «Lexus» hibrīdus visvairāk pērk Latvijā

Līdz ar iedzīvotāju interesi par ilgtspējīgu dzīvesveidu, tostarp tehnoloģijām, kas to atbalsta, būtiski audzis Latvijā pārdoto hibrīdauto skaits. Tā pēdējo piecu gadu laikā par 34% audzis pārdoto Lexus hibrīdauto skaits. Latvijā gadā vidēji tiek pārdoti 150 hibrīdauto. Turklāt zīmīgi, ka pēdējo 12 gadu laikā, kopš Lexus piedāvā šādas koncepcijas automobiļus, starp Baltijas valstīm vispieprasītākie tie ir tieši Latvijā.

Kopš 2006. gada līdz šī gada martam Latvijā reģistrēts 1321 premium klases hibrīdauto, no kuriem 1300 ir Lexus. Savukārt Igaunijā šajā laika posmā kopumā pārdoti 994 hibrīdautomobiļi, bet Lietuvā – 893.

«Hibrīda priekšrocība ir tā, ka tas vienlaikus ir gan jaudīgs, gan nodrošina vienmērīgu un klusu braukšanas pieredzi. Autovadītāji aizvien izvēlas automašīnas ar dīzeļa vai benzīna motoru, taču pēc pieredzes zinām teikt, ka tie autovadītāji, kas reiz iegādājušies hibrīdauto, arī nākamo auto izvēlas ar tādu pašu dzinēju. Hibrīdtehnoloģija mūsdienās ir ļoti kvalitatīva un izturīga, taču diemžēl joprojām par tiem vēl pastāv dažādi «pilsētas mīti,» kurus vēlāk nomaina pozitīvā lietotāju pieredze », norāda Lexus pārstāvja Latvijā, «Amserv Motors» valdes loceklis Armands Vimba.

«Piemēram, noteikti nav pamata aizspriedumam, ka hibrīdtehnoloģija nav piemērota mūsu klimatam. Gluži pretēji – Lexus izmantotā inovatīvā tehnoloģija ir apliecinājusi sevi praksē, darbojoties jebkuros laika apstākļos arī Latvijā. Turklāt, salīdzinājumā ar parastajām automašīnām, ietekme uz vidi ir ievērojami mazāka, savukārt ekonomija – krietni lielāka.»

Vimba uzsver, ka Latvijā cilvēki dod priekšroku hibrīdautomašīnām dēļ to jaudas, kas apvienota ar reāli zemāku degvielas patēriņu, kas pieejams bez dīzeļdzinēju blaknēm, kā arī pārliecības par videi draudzīgu izvēli.

«Cilvēki ļoti daudz runā par tālu nākotni, kad auto brauks paši un degviela būs ūdeņradis. Bet hibrīdauto jau šodien ir realitāte uz mūsu ceļiem un sniedz pieredzi, par kādu vēl nesen varēja tikai sapņot,» atzīmē A. Vimba.

Kopš 2005. gada, kad tirgū tika izlaists pirmais apvidus hibrīds RX 400h, pasaulē ir pārdoti jau vairāk nekā miljons Lexus hibrīdauto. Hibrīdtehnoloģiju uzvaras gājiens arī Latvijā apliecina, ka pagājušā gadā 88,89% no visiem līdz šim tirgū pārdotajiem Lexus automobiļiem bija tieši hibrīdi. Lexus hibrīda modeļi ir guvuši lielu atsaucību klientu vidū, pateicoties zemajam degvielas patēriņam, samazinātajām CO2 emisijām, kā arī klusajam, ērtajam salonam un uzticamai lietošanai.