Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«United Airlines» jauns misēklis: Internetā nopludināti pilotu kabīnes drošības kodi

Jaunas nedienas piemeklējušas dažādu ķibeļu nomocīto ASV aviokompāniju «United Airlines» - internetā nopludināti drošības kodi, ar kuru palīdzību var atvērt lidmašīnas pilotu kabīnes durvis, ziņo Lielbritānijas medijs «The Independent».

«United Airlines» mātes uzņēmums «United Continental Holdings» pagājušās nedēļas nogalē informēja darbiniekus, ka kāda lidsabiedrības stjuarte internetā ievietojusi lidmašīnas pilotu kabīnes piekļuves kodus un reisa drošības informāciju.

«United Continental Holdings» gan uzsvēra, ka notikušais esot uzskatāms par kļūdu nevis par lidsabiedrības kiberdrošības procedūras pārkāpumu.

Uzņēmums uzsver, ka šī kļūda ļoti operatīvi tikusi izlabota – attiecīgā reisa pilotiem tika uzdots vizuāli pārliecināties par pilotu kabīnē ienākošo cilvēku identitāti, pat ja šiem cilvēkiem bija zināmi piekļuves kodi.

Kā liecina ASV medija «CBS News» rīcībā esošā informācija, «United Airlines» arī apsver iespēju, nomainīt drošības kodus visu lidsabiedrības lidmašīnu pilotu kabīnēm.

«United Continental Holdings» uzsver, ka lidsabiedrības pasažieru un darbinieku drošība ir uzņēmuma galvenā prioritāte.

Kā vēstīts, skaļākais ar «United Airlines» saistītais skandāls izcēlās aprīļa sākumā, kad izpārdota reisa pasažieriem tika pieprasīts atbrīvot lidmašīnā četras vietas.

Trīs pasažieri piekrita vietas atbrīvot brīvprātīgi, savukārt viens pasažieris atteicās pamest savu vietu, tādēļ viņš tika ar spēku izsēdināts no lidmašīnas.

Pasažieris pēc vardarbīgās izsēdināšanas no lidmašīnas tika nogādāts slimnīcā – viņam tika izsisti divi zobi un lauzts deguns, vīrietis arī guva smadzeņu satricinājumu.

Šis incidents izraisīja plašu nosodījumu sabiedrībā un negatīvi ietekmēja lidsabiedrības tēlu.

Kopš tā laikā publiski izskanējusi informācija par vēl vairākiem starpgadījumiem, kuros iesaistīta lidsabiedrība «United Airlines».