Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Raidījums: Lemberga īstā darba vieta nav dome, bet vieta ar 10 reizes lielākiem ienākumiem

Sabiedriskā organizācija «Biznesa attīstības asociācija», kura pērn Ventspils mēram Aivaram Lembergam algā izmaksājusi 188 tūkstošus eiro, nemaz nav atrodama nedz juridiskajā adresē, nedz kur citur internetā vai telefoniski, svētdien ziņoja LTV1 raidījums «de facto».

Turklāt saskaņā ar pēdējo piecus gadus vecu pārskatu šīs nevalstiskās organizācijas darbības mērķis, visticamāk, ir saņemt ziedojumus no Ventspils uzņēmumiem un visus ienākumus samaksāt Aivaram Lembergam algā.

Spriežot pēc amatpersonu deklarācijas, Lemberga īstā darbavieta nav viss dome, bet gan ēka Užavas ielā 8. Šajā darba vietā Lemberga ienākumi ir gandrīz desmit reizes lielāki nekā domē, bet par pašu biedrību šajā valsts un pašvaldību iestāžu ēkā neviens nav dzirdējis.

Lembergs vada trīs biedrības – Biznesa attīstības asociāciju, Ventspils attīstības aģentūru un Latvijas Tranzīta biznesa asociāciju. Četros gados no šīm biedrībām viņš saņēmis algā miljonu eiro.