Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušais ministrs: Dievs no Latvijas ir aizgājis, tādēļ ir jāmaina valsts himna

Bijušais Latvijas ārlietu ministrs, vairāku Saeimas sasaukumu deputāts Jānis Jurkāns intervijā laikrakstam «Neatkarīgā rīta avīze» kritizējis mūsdienu Latviju, paziņojot, ka valsti ir aizmirsis Dievs, tādējādi aicinot arī mainīt valsts himnu. 

Uz izdevuma jautājumu, vai «Eiropā ir vēl ir Dievs», Jurkāns atbildēja: «Polijā ir Dievs. Grieķijā ir Dievs. Vai Itālijā ir, man grūti teikt. Bet, domāju, ka no Latvijas viņš ir aizgājis. Domāju, ka Latvijai ir jāmaina himnu. Svētajos rakstos teikts, ka viss notiek pēc Dieva plāna. Šaubos, ka Dieva plānos ir šādas Latvijas svētīšana,» teica Jurkāns.

«Par ko svētīt? Vai tad mēs nesekojam pamata postulātiem: «Nedari citam to, ko nevēlies, lai dara Tev?» Vai mīlam savu tuvāko vairāk, nekā paši sevi? Kā mums ar piedošanu? Ne viena no šiem elementiem mūsu sabiedrībā nav. Bet mēs prasām Dieva svētību. Tā ir liekulība,» saka Jurkāns.

Kā norāda «Rosbalt», pēdējos gados Jurkāns regulāri ir paudis savu viedokli, kas atšķiras no oficiālā Latvijas varas viedokļa. Viņš uzskata, ka «Krimas iedzīvotāji ir vēlējušies atgriezties Krievijā».

«Kurš tad šodien ievēro starptautiskās tiesības? Paskatieties uz Irāku. Kādas tur tiesības? Iegāja bez ANO sankcijas? Un Kosova,» reiz pauda Jurkāns.

Tāpat Jurkāns norādījis, ka latviešiem nav jābaidās no Krievijas agresijas, norādot, ka vajag «pārāk slikti zināt un saprast Krieviju, lai tā domātu».

Jurkāns bija pirmais Latvijas ārlietu ministrs pēc neatkarības atjaunošanas no 1990. gada maija līdz 1992. gada oktobrim.