Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Itālijas mafija piesavinājusies miljonus no bēgļiem paredzētās naudas

Itālijas mafija piesavinājusies miljonus no palīdzībai bēgļiem domātās naudas, pirmdien paziņojusi policija.

Policija arī pavēstīja, ka aizdomās par sadarbību ar mafiju aizturējusi 68 cilvēkus, tostarp priesteri un katoļu brīvprātīgo organizācijas «Mercy» vadītāju.

Imigrantu «uzņemšanas centrs un «Mercy» bija mafijas bankomāti,» sacīja policijas pārstāvis.

Kalabrijas organizētās noziedzības grupējums «Arena» kontrolējis migrantu centru Izolā di Kapo Ricuto pēdējos desmit gadus, daļēji pateicoties sakariem ar «Mercy» un tās vadītāju Leonardo Sako.

Sako ir Itālijas sabiedrībā pazīstama persona, kuram ir plaši sakari. Medijos publicētas fotogrāfijas, kurā viņš redzams kopā ar daudziem politiķiem un pat ar pāvestu Francisku.

Izmeklētāji noskaidrojuši, ka «Mercy» uzticējis migrantu ēdināšanu uzņēmumiem, kurus vadījis «Arena», kas tādejādi izkrāpis aptuveni 36 miljonus eiro no 103 miljoniem eiro, kas no 2006.gada līdz 2015.gadam tika piešķirti migrantu aprūpei šajā centrā.

Par iegūtajiem līdzekļiem mafija iegādājusies nekustamos īpašumus, smalkas automašīnas un luksusa jahtas.

Tomēr policija uzskata, ka krāpšanas shēmas galvenais autors ir priesteris Edoardo Skordio, kurš sadarbojies ar «Mercy».

Viņš 2007.gadā «nopelnījis» 132 000 eiro par garīgo mierinājumu, ko sniedzis bēgļiem, atklājusi policija.