Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas likumdevējs rosina sodīt ārzemniekus par «vēstures kropļošanu»

Krievijas partijas «Taisnīgā Krievija» parlamenta frakcijas priekšsēdētājs Sergejs Mironovs sagatavojis likumprojektu, kas paredz sodus par Krievijas «vēstures kropļošanu» kā pašu valstī, tā aiz tās robežām.

Likumprojekts paredz kriminālatbildību «par vēstures kropļošanu un Lielā tēvijas kara veterānu un dalībnieku piemiņas aizvainošanu Krievijā un aiz tās robežām».

«Jaunā likumdošanas iniciatīva attiecas ne tikai uz Krievijas iedzīvotājiem, bet arī uz ārzemniekiem,» žurnālistiem pirmdien Maskavā skaidroja Mironovs.

Ārzemniekiem Mironovs paredzējis naudassodus, aizliegumu ieceļot Krievijā, īpašumu arestu, kā arī pašu pārkāpēju apcietināšanu.

Iniciatīvu izstrādāt Mironovu esot iedvesmojuši 9. maija notikumi Ukrainā, kur ukraiņu nacionālisti esot uzbrukuši «nemirstīgā pulka» gājiena dalībniekiem.

«Kara veterānu piemiņas aizvainošana» ir ekstrēmistiska darbība, par kuru ir jāsauc pie kriminālatbildības, viņš skaidroja.