Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Traģēdija Skrīveros: Brāļa klātbūtnē izdziest maza zēna dzīvība; aculiecinieki pastāsta par notikušo

Tā notiek, ja māžojas un nedomā, ko dara – pārmetoši saka pie dzelzceļa pārbrauktuves vakar Skrīveros satiktie cilvēki, vēsta LNT raidījums «Degpunktā». Šeit piektdien gāja bojā astoņus gadus vecs puisēns.

Vietējie cilvēki baumo, ka zēns un viņa trīs gadus vecākais brālis, sacentušies par to, kurš pirmais pārskries pāri sliedēm, kamēr tuvojas vilciens. Tie, kas notikušo redzēja savām acīm, tenkas mēģina atspēkot.

«Neredzēja nemaz vilcienu. Es iebļāvos – vilciens! Pamanīja pēkšņi, tā kā gribēja skriet pāri, bet nominstinājās. Viens uz vienu pusi, otrs uz otru. Tad tas mazākais tā kā atpakaļ skrēja. Nepaspēja. Otrs aiz rokas rāva atpakaļ un nepaspēja un viņu aizķēra vilciens. Viņi nemaz nebija ievērojuši to vilcienu. Vilciens arī par ātru brauca īstenībā. Baigi ātri. (Barjeras) bija ciet. Vilciens sāka taurēt, bet tad jau par vēlu bija,» raidījumam pastāstīja aculiecinieks.

Puisēna dzīvība izdzisa vēl pirms mediķu ierašanās. Zēna brālis bijis šoka stāvoklī. «Smagi, smagi viņam bija. Neraudāja uzreiz... viņš vēl nesaprašanā bija,» sacīja traģēdijas aculiecinieks.

Dzelzceļa pārbrauktuve esot pārredzama. Tā tiek regulēta ar luksoforiem, barjerām un skaņas signālu. Dienā to vairākas reizes šķērso bērni, jo turpat netālu ir skola. Vecākiem un skolotājiem vairākkārt jāatgādina par uzvedību dzelzceļa tuvumā, atgādina raidījums.