Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pētījums: Krievijas iedzīvotāji pieraduši pie zemas kvalitātes produktiem, tādēļ nemana sankcijas

Lielākā daļa Krievijas iedzīvotāju jeb 75% cilvēku uzskata, ka liegums valstī ievest ārvalstīs ražotos produktus vairāk kaitē Rietumvalstīm nevis viņiem pašiem. «Levada Centra» pētījumā noskaidrots, ka daļa Krievijas iedzīvotāju sankcijas nemana, jo ir pieraduši pie zemākas produktu kvalitātes, vēsta RBK. 

«Cilvēki uzskata, ka sankciju politika nerada nekādas īpašās problēmas ne ikdienas, ne arī sadzīves jomā. Tas ir saistīts ar to, ka importa produkti lielai daļai iedzīvotāju nav bijuši galvenie pirkumu sarakstos. Arī delikateses, piemēram, sieri un desas,» saka «Levada Centra» pārstāve Marina Krasiļņikova. Nekādu politikas saikni ar ekonomisko krīzi lielākā daļa respondentu neredz, saka viņa.

Nozīmīgas cilvēku daļas atbildes pilnībā atbilst propagandas vēstījumiem televīzijā, uzskata politologs Nikolajs Mironovs. «Cilvēki vārds vārdā atkārto to, ko viņiem stāsta televīzijā. Viņi nav eksperti un nevar saistīt pašu dzīves līmeņa krišanos ar sankcijām, lai arī šis process lielā mērā ir saistīts ar naftas cenu kritumu,» spriež politologs Nikolajs Mironovs.

Ārpolitika, it īpaši cīņa ar kādu ārējo ienaidnieku - tā ir tēma, kurā krievi parasti atbalsta varasiestāžu rīcību. Pēc politologa Abasa Gaļjamova vārdiem, krievuprāt, pasaule ir iekārtota tā, ka «Krieviju ir ielenkuši ienaidnieki, un šādā situācijā kritizēt pastāvošo varu ir praktiski valsts nodevība». Eksperts piebilda, ka cilvēki ir pieraduši pie pārtikas produktu kvalitātes krituma.