Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jūrmalas pludmales iekārtotas vasarai; šogad par diviem Zilajiem karogiem vairāk

Gatavojoties siltajiem vasaras mēnešiem, Jūrmalas pilsētā labiekārtota 24 kilometrus garā pludmale, papildinot to ar nepieciešamo atpūtas aprīkojumu. Kūrortpilsētā pieejamas 12 oficiālās peldvietas – 11 jūras krasā, viena Lielupes krastā. Tas ir Latvijā lielākais oficiālo peldvietu skaits vienas pašvaldības teritorijā. Tāpat atpūtniekiem šovasar būs pieejamas gandrīz 30 kafejnīcas jūras krastā. 

Šajā peldsezonā Jūrmalā būs par diviem Zilajiem Karogiem vairāk. Starptautiskais ekosertifikāts pirmo reizi piešķirts arī Mellužu peldvietai un Jūrmalas jahtu ostai. Zilais karogs Jūrmalā plīvos nu jau septiņās vietās, sešās peldvietās – Jaunķemeros, Mellužos, Dubultos, Majoros, Dzintaros, Bulduros, kā arī Jūrmalas ostā Tīklu ielā 10. Savukārt Kauguru peldvietai ir piešķirts Nacionālais peldvietu kvalitātes sertifikāts. Kopumā Latvijā šogad piešķirts 21 Zilais Karogs, un lielākais skaits – trešdaļa no visiem Latvijas Zilajiem karogiem – piešķirti Jūrmalai.

Vasaras aktīvajā sezonā papildus esošajām trīs glābšanas stacijām (Bulduri, Majori, Kauguri), kuras darbojas visu gadu, darbu sākušas vēl četras glābšanas stacijas (Dzintari, Dubulti, Melluži, Jaunķemeri). Par pludmales apmeklētāju drošību vasarā gādās 29 glābēji.

Līdz ar aktīvās peldsezonas sākšanos, Jūrmalas pludmalē šogad izvietoti 209 pludmales soli, vairāk nekā 160 pārģērbšanās kabīnes, 200 atkritumu konteineri un 16 konteinertipa sabiedriskās tualetes. Piecās peldvietās – Bulduros, Dzintaros, Majoros, Asaros un Kauguros – ir publiski pieejamas dušas un kāju skalotāji. 43 pludmales izejās uz jūru ir uzstādītas koka laipas. 15 vietās pludmalē ir pieejami rotaļlaukumi bērnu aktīvai atpūtai.

Pludmales apmeklētāji var izvēlēties savām vēlmēm piemērotāko pludmales atpūtas zonu – pludmale ir sadalīta mierīgās atpūtas un aktīvās atpūtas zonās. Ūdens sporta veidu cienītāji noteiktās zonās Kauguros, Asaros, Pumpuros un Lielupē var nodarboties ar kaitbordu un vindsērfingu. Savukārt Majoru – Dzintaru pludmalē darbu sācis pludmales sporta veidu centrs «Jūrmalas pludmales centrs», kurā 640 metru garumā pieejami seši pludmales volejbola laukumi, kas pielāgojami arī pludmales tenisam, trīs pludmales futbola un handbola laukumi, laukums ielu vingrotājiem, kā arī pieejamas ģērbtuves un skatītāju tribīnes.

Jūrmalas pludmales peldsezonas laikā pieejamas arī personām ar invaliditāti un senioriem. Cilvēkiem, kuri pārvietojas riteņkrēslos, ir pielāgotas 14 izejas uz jūru, kā arī pieejamas četras invalīdu pārģērbšanās kabīnes Vaivaros, Kauguros, Jaunķemeros un Jaundubultos. Kauguru un Jaunķemeru pludmalē ir pieejami peldrati invalīdiem, Kauguros – arī divi trīsriteņi un tandēmriteņi senioriem.

Pirmie Veselības inspekcijas ūdens kvalitātes mērījumi rāda, ka Rīgas jūras līča Lielupes, Bulduru, Dzintaru, Majoru, Dubultu, Pumpuru, Mellužu, Asaru, Vaivaru, Kauguru, Jaunķemeru peldvietu un Lielupes peldvietas Ezeru ielā ūdens kvalitāte atbilst higiēnas prasībām.