Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: VUGD Rīgas 5. daļas depo ikdienas ainiņas

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 17.maijā atzīmē savus profesionālos svētkus - Ugunsdzēsēju dienu, teikts VUGD mājaslapā. Portāla «Apollo» fotogrāfs devās apskatīt un iemūžināt VUGD Rīgas 5. daļas depo. 

Ugunsdzēsēju dienā tiek piešķirta VUGD apbalvojuma zīme «Par nopelniem», kas izveidota 2002.gadā. Dienesta apbalvojuma devīze ir «Viens par visiem, visi par vienu». Zīme ir divu pakāpju - zelta un sudraba.

Apbalvojumu piešķir personai kā atzinības apliecinājumu par nopelniem civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošanā, ugunsdrošības, ugunsdzēsības un glābšanas dienestu attīstībā, ugunsgrēku dzēšanā un glābšanas darbu veikšanā, ugunsgrēku dzēšanas un glābšanas darbu vadīšanā, cilvēku glābšanā ugunsgrēkos, katastrofās, uz ūdens un citās ekstremālās situācijās, kad apdraudēta paša glābēja dzīvība.

To piešķir dienesta, citu Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu darbiniekiem, Nacionālo bruņoto spēku personālsastāvam, īpašos gadījumos - arī privātpersonām.