Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas centrā degusi divstāvu koka ēka; evakuēti pieci cilvēki, ugunsgrēks lokalizēts

Rīgas centrā otrdien aizdegusies divstāvu koka ēka, apliecināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inta Šaboha.

Kā novēroja aģentūra LETA, ugunsgrēka dēļ ir pilnībā slēgta satiksme Lāčplēša ielā starp Avotu ielu un Aleksandra Čaka ielu.

Izsaukums uz Lāčplēša ielu saņemts ap plkst.14.19. Ierodoties notikuma vietā, konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu koka ēka. VUGD norāda, ka pastāv liesmu izplatīšanas draudi uz apkārtesošajām ēkām.

Ugunsdzēsējiem pēcpusdienā izdevies lokalizēt ugunsgrēku, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta pārstāve Inta Šaboha.

Lai piekļūtu uguns perēklim, ugunsdzēsēji mēģināja izzāģēt skaidu plates, ar kurām degošajai ēkai bijuši aizbarikādēti logi. Kā novēroja LETA, dzēšanas darbus apgrūtināja ne tikai minētais apstāklis, bet arī spēcīgais vējš un tas, ka ēkai ir apgrūtināta piekļūšana ar ugunsdzēsības tehniku.

Ugunsgrēks piesaistīja vairāku simtu ieinteresēto cilvēku uzmanību. Tostarp uz ēkas degšanu noraudzījās vairāki bezpajumtnieki, no kuriem viens uzstājīgi centās nokļūt pie ēkas tuvumā un atkāpās tikai pēc vairākkārtīgiem policistu norādījumiem.

Ugunsdzēsēji ēkā lēja ūdeni arī pa jumtā atlauzto caurumu. Ēkas jumts ir no šīfera, kas augstās temperatūras ietekmē skaļi plīst. Ugunsdzēsēji pa skaļruņiem aicina cilvēkus atkāpties no notikuma vietas.

Tieši pretī degošajai ēkai ir hidrants, līdz ar to ugunsdzēsējiem nebija problēmu ar ūdens ņemšanas vietas atrašanu.

Virs degošās ēkas pacēlās biezi dūmu vāli, kas ietina arī apkārtējos kvartālus, bet caur ēkas jumtu spraucas ārā liesmas.

Degošā māja jau vairākus gadus nav apdzīvota, taču vēl nesen vienā tās daļā mitinājās pagalmā iekārtotās autostāvvietas sargi.