Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Psihiatriskajā klīnikā miris viens no baisākajiem Lielbritānijas slepkavām

79 gadu vecumā, psihiatriskajā slimnīcā miris visu laiku viens no baisākajiem Lielbritānijas slepkavām Īans Breidijs, kurš savulaik kopā ar draudzeni Mairu Hindliju nolaupīja un nogalināja piecus bērnus, vēsta «Sky News».

«Mums, nogalināto bērnu ģimenēm, tie bija sāpju un izmisuma gadi. Bet viņa nāve neko nemainīs. Viņš ir miris, bet mums joprojām būs jāsadzīvo ar šo murgu, kuru viņš radīja,» sacījis viens no upura brāļiem.

Breidiju apcietināja 1966. gadā pēc tam, kad viņš atzīts par vainīgu trīs slepkavībās. Vēlāk viņš atzinies vēl divās. No 1985. gada viņš atradies slēgta tipa psihiatriskajā slimnīcā.

1999. gadā vīrietis uzsācis badastreiku, pieprasot, lai viņam ļauj nomirt. Tomēr Breidijs barots ar varu, jo tika uzskatīts, ka viņam ir psihiski traucējumi.

Breidija mīļotā mira cietumā 2002. gadā.

60. gados viņi pastrādājuši sērijveida slepkavības. Upuru vidū ir pieci pusaudži vecumā no 10 līdz 17 gadiem. Četri no viņiem aprakti purvā. Pēc šī nozieguma pāris ieguvis nosaukumu «purva slepkavas» (The Moors murders).

Pāris slepkavības pastrādāja laikā no 1963. līdz 1965. gadam, kad uz ielas nolaupījuši pusaudžus, seksuāli izmantojuši, arī spīdzinājuši, bet upuru līķus aprakuši.

Jāpiemin, ka Breidijs nav atklājis, kur atrodas piektā upura – 12 gadus vecā Kita Beneta mirstīgās atliekas, par spīti vecāku neskaitāmajiem lūgumiem.

Breidijs dzimis Glāsgovā, trūcīgos apstākļos un bērnībā bijis noslēgts un vientuļš.

Sērijveida slepkava miris pirmdien pulksten sešos vakarā pēc vietējā laika.