Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baltais nams noraida pārmetumus Trampam par nacionālās drošības apdraudēšanu

ASV prezidents Donalds Tramps nav nogrēkojies pret nacionālo drošību sarunā ar Krievijas diplomātiem, otrdien paziņojis Trampa padomnieks nacionālās drošības jautājumos ģenerālleitnants Herberts Makmāsters.

Laikraksts «Washington Post» pirmdien ziņoja, ka Tramps tikšanās laikā Baltajā namā pagājušajā nedēļā Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam un vēstniekam Vašingtonā Sergejam Kisļakam atklājis ārkārtīgi slepenu informāciju par teroristu grupējumu «Islāma valsts».

Šo informāciju Vašingtonai bija piegādājis kāds partneris, kas nebija devis atļauju to nodot Maskavai, ziņoja laikraksts.

Makmāsters paziņoja, ka «Washington Post» raksts esot nepatiess, jo liek noprast, ka prezidenta sacītais kaut kādā veidā apdraudējis nacionālo drošību.

Makmāsters nedz apstiprināja, nedz noliedza, ka Tramps būtu atklājis Krievijas diplomātiem ārkārtīgi slepenu informāciju.

Viņš tikai uzsvēra, ka Trampa sarunā sacītais un tās konteksts atbilst ierastajai informācijas apmaiņai starp prezidentu un jebkuru līderi, ar kuru viņš tiekas.

Makmāsters arī atklāja, ka Tramps netika informēts par to, kāds avots sniedzis informāciju, kurā viņš dalījās ar Lavrovu un Kisļaku.

Atbildot uz jautājumu, vai prezidents nav apdraudējis ASV izlūkdienestu attiecības, Makmāsters sacīja, ka par to nemaz neuztraucas.

«Ir pilnīgi atbilstoši, ka prezidents dalās ar visa veida informāciju, kas, viņaprāt, ir nepieciešama, lai sekmētu amerikāņu tautas drošību. To viņš arī darīja,» norādīja Makmāsters.

Trams sarunas laikā uzsvēris nepieciešamību sadarboties cīņā pret «Islāma valsti», vienlaikus mudinot Krieviju mainīt savu uzvedību Ukrainā un Sīrijā, sacīja Makmāsters.

«Tāds bija sarunas konteksts, kurā bija pilnīgi atbilstoši pastāstīt, kas tie par draudiem, kas ir pamats kopīgai rīcībai un sadarbībai,» norādīja Makmāsters.

ASV likumdevēji - gan republikāņi, gan demokrāti - pauduši izbrīnu par «Washington Post» ziņoto un pieprasījuši no Baltā nama paskaidrojumus.

Pats Tramps otrdien paziņoja, ka viņam bijušas visas tiesības dalīties izlūkošanas informācijā ar Krieviju.

«Kā prezidents es vēlējos dalīties ar Krieviju (atklāti ieplānotā Baltā nama tikšanās laikā), ko man ir visas tiesības darīt,» tviterī paziņoja Tramps, norādot, ka sniedzis Krievijai informāciju, kas attiecas uz terorismu un aviosatiksmes drošību.