Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ES katru gadu tiek izniekoti 88 miljoni tonnu pārtikas

Eiropas Parlaments (EP) otrdien ierosinājis līdz 2030.gadam uz pusi samazināt ES izniekotās pārtikas daudzumu, atceļot pastāvošos pārtikas ziedojumu ierobežojumus un viešot lielāku skaidrību pārtikas marķējumos.

Tiek lēsts, ka ES katru gadu tiek izniekoti 88 miljoni tonnu pārtikas – tie ir apmēram 173 kilogrami uz katru iedzīvotāju.

EP deputāti ierosinājuši līdz 2025.gadam par 30% samazināt ES izniekotās pārtikas daudzumu, bet līdz 2030.gadam - par 50%, salīdzinot ar 2014.gadu.

Deputātu pieņemtajā rezolūcijā, kas nav tiesiski saistoša, valstu iestādes un citas iesaistītās puses aicinātas vairot patērētāju izpratni par «izlietot līdz» un «derīgs līdz» marķējumu, cita starpā pievēršot uzmanību faktam, ka pārtika ir lietojama uzturā arī pēc ieteiktā derīguma termiņa.

ES pētījums liecina, ka vairāk nekā puse patērētāju nezina šo marķējumu nozīmi.

EP deputāti arī rekomendēja atbrīvot pārtikas ziedojumus no aplikšanas ar nodokli un izmantot ES līdzekļus, lai finansētu pārtikas ziedojumu saņemšanu, transportēšanu, uzglabāšanu un izdalīšanu.