Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šidlo, neskatoties uz ES ultimātu, paziņo, ka Polija nevar uzņemt bēgļus

Polijas premjerministre Beāta Šidlo otrdien paziņojusi, ka, neskatoties uz Eiropas Savienības (ES) izvirzīto ultimātu, Polija nevar uzņemt patvēruma meklētājus no Itālijas un Grieķijas.

Eiropas Komisija (EK) otrdien paziņoja, ka Polijai un Ungārijai ir laiks līdz jūnijam, lai sāktu uzņemt savu daļu patvēruma meklētāju, pretējā gadījumā tām var tikt piemērotas sankcijas.

Nedz Polija, nedz Ungārija līdz šim nav piekritušas EK uzspiestajam plānam pārdalīt pa citām dalībvalstīm 160 000 patvēruma meklētāju, kas nelegāli ieradušies Itālijā un Grieķijā.

Šidlo preses konferencē Varšavā paziņoja, ka ES dalībvalstis nav vienojušās par obligātām kvotām patvēruma meklētāju izvietošanā, un norādīja, ka, pateicoties Polijas kritiskajai attieksmei pret imigrantiem, blokā arvien plašāk izplatīta kļuvusi arī kritiskā attieksme pret patvēruma meklētāju izvietošanas mehānismu.

«Polija nevar uzņemt bēgļus,» uzsvēra Šidlo.

Savukārt Polijas iekšlietu ministrs Marjušs Blaščaks intervijā Polijas Radio trešdien paziņoja, ka patvēruma meklētāju uzspiešana Polijai būtu daudz ļaunāks situācijas pavērsiens nekā iespējamās ES sankcijas.

«Paturēsim prātā, kas notika Rietumeiropā. Atcerēsimies teroristu uzbrukumus,» kas notiek lielākajās ES valstīs, sacīja ministrs.

«Atcerēsimies, ka tās sāka ar salīdzinoši nedaudzām musulmaņu kopienām, kas tagad ir lielā skaitā Eiropā,» viņš piebilda.

2015.gada septembrī ES līderi, izmantojot vairākuma balsojuma procedūru, vienojās, ka katra valsts nākamo divu gadu laikā uzņems konkrētu patvēruma meklētāju skaitu, lai mazinātu spiedienu uz Grieķiju un Itāliju, kur nelegāli ieradušies desmitiem tūkstoši patvēruma meklētāju no Tuvajiem Austrumiem.

Tomēr līdz šim no nelegālo imigrantu nometnēm Vidusjūras piekrastes valstīs uz citām ES valstīm pārvietoti tikai aptuveni 14 000 cilvēku. Polijai, kas līdz ar Ungāriju un Slovākiju balsoja pret šīm uzspiestajām kvotām, jāuzņem 6200 migranti, taču līdz šim tā nav uzņēmusi nevienu.

Saskaņā ar EK datiem tikai Polija, Ungārija un Austrija nav uzņēmušas nevienu patvēruma meklētāju no Itālijas un Grieķijas, savukārt Malta un Somija ir vienīgās valstis, kas pilnībā izpildījušas savus solījumus patvēruma meklētāju uzņemšanā.